REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Królowa Elżbieta II wróciła na Netfliksa. Drugi sezon The Crown jest już dostępny

The Crown to serial historyczny, który przedstawia panowanie i życie prywatne królowej Elżbiety II.

08.12.2017
9:07
netflix najdroższe seriale
REKLAMA
REKLAMA

Akcja pierwszego sezonu rozpoczyna się w 1947 roku i opowiada o początkach drogi Elżbiety II. Poznajemy młodą dziewczynę, która musi przejąć koronę po swoim ojcu, Jerzym VI. Historia poprowadzona jest tak, że ciężar korony jest oczywiście ważny, ale równie istotna jest perspektywa głównej bohaterki. Oglądamy więc trudności jej życia prywatnego, jak musi radzić sobie ze swoim związkiem i relacjami rodzinnymi.

Druga seria opowie o latach 1956-1964. Elżbieta będzie musiała ułożyć sobie relacje z nowym gabinetem. Jednym z najgłośniejszych wydarzeń ma być spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych, którym był w tym czasie John F. Kennedy. Wcieli się w niego Michael C. Hall, który przed laty zagrał Dextera w popularnym serialu. Ponadto Elżbieta będzie musiała zmierzyć się sytuacją związaną z kryzysem sueskim, a całej sprawy nie ułatwią skandale towarzyskie z udziałem jej męża. Jak w tej sytuacji poradzi sobie Elżbieta? Nie musimy dłużej czekać, aby się o tym przekonać.

The Crown właśnie wylądował w serwisie Netflix.

Z uwagi na to, że serial opowiada o czasach dość niedawnych, a ich świadkowie - w tym główna bohaterka – do dzisiaj żyją i pełnią ważne funkcje, mogłoby się wydawać, że The Crown nie jest w stanie nas specjalnie zaskoczyć. Jednak sposób realizacji i perspektywa, z jakiej oglądamy te ważne dla świata wydarzenia, jest wyjątkowo świeża i dająca do myślenia.

REKLAMA

Wszystkie 10 odcinków drugiego sezonu możecie zobaczyć już dzisiaj w serwisie Netflix.

W serialu występuje między innymi Claire Foy (Elżbieta II), Matt Smith (Philip Mountbatten), John Lithgow (Winston Churchill). Produkcja Netfliksa zdobyła w 2016 roku 2 Złote Globy i 13 nominacji do nagrody Emmy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA