REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tak prezentuje się nowy książe Filip. Zobacz pierwsze zdjęcie z planu 3. sezonu The Crown

The Crown to serial platformy Netflix inspirowany losami brytyjskiej rodziny królewskiej. Wkrótce premiera nowego sezonu – pojawi się w nim, wedle historycznych realiów, kilka nowych postaci. I zmian w obsadzie.

28.08.2018
19:16
The Crown netflix
REKLAMA
REKLAMA

Netflix zaprezentował pierwszy oficjalny fotos z The Crown przedstawiający Tobiasa Menziesa w roli księcia Filipa. Postać prezentuje się w mundurze wyjściowym, na którym widać odznaczenia wojskowe. Gwiazda Gry o tron i Outlandera tym samym przejmuje rolę graną do tej pory przez Matta Smitha.

the crown tobias mendez class="wp-image-195856"

Trzeci sezon The Crown skupi się na czasach panowania premiera Harolda Wilsona w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Czwarty sezon opowie z kolei o czasach Margaret Thatcher i księżnej Diany. Netflix planuje w sumie sześć sezonów serialu.

Tobias Menzies to nie jedyny nowy aktor, który pojawi się w trzecim sezonie The Crown.

Olivia Colman zastąpi Claire Foy w roli królowej Elżbiety II. Dodatkowo, w trzecim sezonie pojawi się Helena Bonham Carter w roli księżnej Małgorzaty, Josh O’Connor jako książę Karol, Marion Bailey jako królowa matka, Jason Watkins w roli Wilsona, Ben Daniels jako Antony Armstrong-Jones i Erin Doherty w roli księżnej Anny.

REKLAMA

Niestety, na premierę nowego sezonu musimy jeszcze poczekać. Na pytania o datę Netflix odpowiada póki co zdawkowym w przyszłym roku. Samo The Crown znalazło się w absolutnym topie wśród ocen krytyków – serial zdobył dwa Złote Globy, dwie nagrody SAG i został nominowany do czterech nagród BAFTA. Oba sezony zebrały w sumie 26 nominacji do nagród Emmy.

Nie było to jednak niespodzianką. Netflix nie żałuje budżetu na The Crown. Sama produkcja pierwszego sezonu kosztowała zawrotne 100 mln dol., a więc więcej niż dowolny film z trylogii Władca Pierścieni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA