REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie tylko „The Crown”. Te filmy i seriale pomogą lepiej poznać rodzinę królewską

Smutne wieści dotarły do nas z Pałacu Buckingham. W wieku 99 lat zmarł książę Filip. Od wielu lat nie uczestniczył on w życiu publicznym i nie trafiał na pierwsze strony tabloidów czy serwisów plotkarskich. Młodsi użytkownicy Netfliksa znają go przede wszystkim z serialu „The Crown”, ale to nie jedyny tytuł o royalsach jaki warto znać.

09.04.2021
13:39
Nie tylko The Crown. Filmy i seriale o brytyjskiej rodzinie królewskiej
REKLAMA
REKLAMA

Śmierć księcia Filipa pogrążyła w smutku śledzących losy brytyjskiej rodziny królewskiej. „The Crown” znają oni od podszewki, dlatego wybraliśmy inne filmy i seriale, które przedstawiają starszą jak i nowszą historię „royalsów”.

Najlepsze filmy i seriale o brytyjskiej rodzinie królewskiej

Królowa

Stephen Frears dotknął w swoim filmie do dzisiaj delikatnego dla rodziny królewskiej i Brytyjczyków w ogóle tematu. „Królowa” opowiada o tym jak tytułowa Elżbieta II, jej najbliżsi i nowy premier radzą sobie z konsekwencjami po śmierci księżnej Diany. W rolę księcia Filipa wciela się tu James Cromwell.

Diana

A skoro już mówiliśmy o księżnej Dianie to warto wspomnieć o filmie „Diana”, który przedstawia ostatnie dwa lata życia tytułowej bohaterki. W protagonistkę wciela się tu Naomi Watts.

The Royal House of Windsor

Jeśli z niecierpliwością wyczekiwaliście kolejnych sezonów „The Crown” to ten serial dokumentalny jest właśnie dla was. „The Royal House of Windsor” przedstawia historię panującej w Wielkiej Brytanii dynastii na przestrzeni stu lat. Wchodzimy w nim za kulisy świata „royalsów”, wielkiej polityki i rodzinnych problemów.

Trylogia o Harrym i Meghan

Stacja Lifetime postanowiła eksploatować jeden z najnowszych rozdziałów w historii brytyjskiej rodziny królewskiej. W trylogii prezentują losy Harry'ego i Meghan. Trzecia część jest dopiero w przygotowaniu, a ma opowiadać o opuszczeniu pałacu. Zanim przyjdzie nam zobaczyć „Harry & Meghan: Escaping the Palace”, możemy więc obejrzeć „Harry & Meghan: A Royal Romance” i „Harry & Meghan: Becoming Royal”.

The Prince

REKLAMA

A na koniec coś luźniejszego i wartego czekania. HBO Max szykuje satyryczną animację, której bohaterem będzie niesforny 7-letni książę George: syn Williama i Kate.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA