REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Dorwaliśmy akta, które przygotowała Jessica Jones. Opisała bohaterów The Defenders

Weszliśmy w posiadanie akt prywatnej detektyw z Nowego Jorku. Poznaliśmy sekrety niewidomego prawnika, byłego skazańca i ekscentrycznego multimiliardera.

16.08.2017
17:48
Nowe premiery w Netflix Marvel VOD Disney
REKLAMA
REKLAMA

Kobieta z Nowego Jorku, o której dwa lata temu było głośno w lokalnej prasie, powinna lepiej zabezpieczać swoje dane. Udało nam się zdobyć zestaw wyglądających na autentyczne dokumentów, które pochodzą - rzekomo - z komputera Jessiki Jones. Postanowiliśmy się nimi podzielić z czytelnikami.

daredevil the defenders class="wp-image-61295"

Daredevil

Imię: Matt
Nazwisko: Murdock
Adres: [usunięte]
Telefon: [usunięte]
Numer ubezpieczenia: [usunięte]

Murdock, Nelson, Page i Temple

Matt to znany prawnik pełen sekretów. W dzieciństwie miał wypadek, w wyniku którego stracił wzrok - wylały się na niego chemikalia. W jego życiorysie jest wieloletnia dziura, a do miasta wrócił odmieniony. Nocami zakłada obcisły strój i pierze po mordach bandytów. Mieszkańcy ochrzcili go Diabłem z Hell's Kitchen.

10 kwietnia 2015 roku Murdock spotkał się z przyjacielem, Foggy'm Nelsonem. Znajomi z czasu studiów założyli firmę. Ich pierwszą klientką była Karen Page, która później stała się pierwszą pracownicą kancelarii. Page szukała pomocy u Murdocka, bo ktoś czyhał na jej życie. Udało się ją uratować.

Daredevil w międzyczasie podpadł Rosjanom, którzy zwabili go w pułapkę; spadł z dachu. Pomogła mu pielęgniarka Claire Temple, która zabrała go do domu. Oboje zostali zaskoczeni przez Rosjanina. Murdock pokonał napastnika w walce i dzięki wyciągniętym z niego informacjom odnalazł porwane przez gangsterów dziecko.

daredevil kingpin class="wp-image-49165"

Daredevil i Kingpin

Kancelaria Murdocka przyjęła zlecenie obrony zabójcy i wygrała sprawę. Dzięki temu ustalili, kto był jego zleceniodawcą. W ten sposób Murdock po raz pierwszy w dorosłym życiu skrzyżował swoje drogi z królem zorganizowanej przestępczości w Nowym Jorku. Po poznaniu jego nazwiska zaczął szukać tajemniczego Kingpina.

Wilson Fisk poczuł się zagrożony działaniami Rosjan i Daredevila. Okazało się, że Kingpin współpracuje z Madame Gao - jedną z przywódczyń organizacji The Hand. Kancelaria Murdocka zaczęła pozyskiwać kolejnych klientów, a Daredevil wpadł na trop kolejnych przestępców, ale Fisk go przechytrzył.

Daredevil wpadł w zasadzkę, ale uciekł przed policją i spotkał się ze swoim dawnym mentorem, Stickiem. Starzec potrzebował pomocy byłego podopiecznego w zniszczeniu tajemniczej broni o nazwie Black Sky. Dużo później okazało się, że ta broń to tak naprawdę osoba i to w dodatku... była kochanka Matta o pseudonimie Elektra.

daredevil class="wp-image-49251"

Murdock kontra Wilson Fisk.

Matt, Foggy, Karen i dziennikarz Ben Ulricha postanowili zdyskredytować Kingpina w oczach opinii publicznej, ale Fisk wciągnął Daredevila w pułapkę. Niemalże doprowadził do jego śmierci. Diabła uratowali przyjaciele, w tym Claire, z którą Matt się związał. Foggy zaś odkrył sekret przyjaciela i go to przeraziło.

Fisk musiał przerwać polowanie, bo jego partnerka ucierpiała w wyniku ataku na zorganizowaną przez niego galę. Po pewnym czasie dowiedział się, że Ben Ulrich na własny rachunek chce go zdyskredytować i własnoręcznie zabił dziennikarza. Karen była tym zdruzgotana. W efekcie zwolniła się z kancelarii i sama została dziennikarką.

Po wielu perypetiach Murdockowi udało się postawić Kingpina przed sądem. Pomogło w tym zeznanie jednego z oprychów Fiska, które wymusił jako Daredevil. Wilson próbował w ostatniej chwili uciec, już po ujęciu go przez FBI, ale samozwańczy obrońca Hell's Kitchen do tego nie dopuścił.

 class="wp-image-60995"

Dopiero 2 lata później Diabeł trafił na kolejnego godnego przeciwnika

Długie miesiące o Daredevilu było względnie cicho. Stał się postrachem lokalnych rzezimieszków. Po posadzeniu Kingpina za kratami z Nowego Jorku wycofały się również rosyjska mafia i azjatyckie gangi. Rozpoczęła się krwawa walka o władzę, w której brali udział Irlandczycy i Kartele.

18 marca 2016 roku, po masakrze na pochodzących z Irlandii przestępcach, jeden jedyny ocalały gangster szukał pomocy u Murdocka i Nelsona. Okazało się, że próbował go zamordować nowy mściciel w mieście: Punisher. Przy pierwszym spotkaniu z Daredevilem postrzelił go. Sporo czasu minęło, zanim Matt wrócił do sprawności.

W wyniku akcji policyjnej Daredevil i Punisher starli się ponownie i znów Matt przegrał. Został uwięziony przez oponenta, którym okazał się Frank Castle - były policjant, który podczas gangsterskiego ataku stracił całą rodzinę. Pałając żądzą zemsty, postanowił wyeliminować przestępczość. Permanentnie.

 class="wp-image-55486"

Proces Punishera

Kolejne starcie obu mścicieli zakończyło się zwycięstwem Matta. Chociaż Daredevil doprowadził do pojmania Punishera, to Murdock razem z Foggy'm Nelsonem wziął Castle'a w obronę na sali sądowej. Frank jednak z premedytacją doprowadził do tego, by go skazano.

Niedługo po przekroczeniu progu więzienia Castle zbiegł, a pomógł mu w tym inny osadzony: Wilson Fisk. W międzyczasie do miasta wróciła dawna miłość Matta, Elektra. Zabójczyni robiła wszystko, by wciągnąć Daredevila w swoje machinacje. Matt po raz kolejny stanął naprzeciwko organizacji The Hand.

Drogi Castle'a i Daredevila przecięły się jeszcze kilka razy. Elektra uratowała swojego kochanka i w efekcie zginęła w walce z nasłanymi przez The Hand wojownikami ninja. Zbiegły z więzienia Punisher, po tym, jak dokonał się zemsty, pomógł Mattowi rozprawić się z resztą zabójców.

Cechy szczególne:

 • niewidomy;
 • religijny;
 • wyostrzone dodatkowe zmysły;
 • przenikliwy umysł;
 • wyszkolony w walce wręcz.

Luke cage the defenders

Luke Cage

Imię: Carl
Nazwisko: Lucas
Adres: [usunięte]
Telefon: [usunięte]
Numer ubezpieczenia: [usunięte]

Gangsterski Harlem

Carl Lucas to niesłusznie skazany więzień. Przebywając w zamknięciu, był uczestnikiem eksperymentu. Procedura sprawiła, że zyskał niezniszczalną skórę. To pozwoliło mu uciec. 30 września 2016 roku zaczął robić wokół siebie szum w Harlemie, chociaż próbował nie wychylać głowy - żył pod zmienionym nazwiskiem.

Cage pomagał liderowi lokalnej społeczności, czyli prowadzącemu zakład fryzjerski Henry'emu Hunterowi - byłemu gangsterowi, który cieszył się ogromnym szacunkiem i nazywany był przez młodych ludzi Tatuśkiem (Pops). Luke po godzinach dorabiał w nocnym klubie aktywnego gangstera: Cornella Stokesa zwanego Cottonmouth.

Pewnego dnia Pops poprosiła Cage'a, by odszukał młodego Chico. Dzieciak miał swój udział w kradzieży własności Cottonmoutha. Luke'owi udało się namierzyć małolata, a Stokes był nawet gotowy puścić płazem ten wybryk. Niestety inny nadgorliwy gangster ostrzelał zakład fryzjerski - ranił Chico i zabił Popsa.

luke cage 2. sezon class="wp-image-74597"

Luke czy Lucas?

Cage przyjął pieniądze od targanego wyrzutami sumienia Cottonmoutha, by uratować zakład Popsa. W ukryciu zaczął rozmontowywać kryminalne imperium Cornella. Niestety nie uszło to uwadze gangstera ze względu na przekupionego policjanta, który zabił Chico. Stokes za to własnoręcznie wysadził restaurację, w której przebywał Luke.

Ze względu na niezniszczalną skórę Luke Cage przeżył atak i ujawnił się w mediach. Rozpoczął krucjatę przeciwko przestępcom w Harlemie. Okazało się, że Cottomouthowi pomaga Shades, którego Luke poznał jeszcze w więzieniu. Na scenę wszedł też Diamondback wraz z bronią, która była w stanie przebić skórę Cage'a.

Cottonmouthowi powinęła się noga i został skazany. Co prawda nie spędził dużo czasu za kratkami, ale los nie był dla niego łaskawy. Po tym, jak na jaw wyszły jego powiązania ze światkiem przestępczym, jego siostra Dillard pracująca w radzie miasta straciła zaufanie. Podczas kłótni zabiła brata.

luke cage class="wp-image-74788"

Cage znów zostaje niesłusznie oskarżony

Shades pomógł Dillard przekonać policję, że to Luke zabił Cottonmoutha. Bohater Harlemu ponownie musiał się ukrywać. Claire Temple, z którą Cage się zbliżył, przekonała go, by nie uciekał z miasta. Dopadł go jednak Diamondback i postrzelił specjalnym nabojem przebijającym dotychczas niezniszczalną skórę.

Diamondback okazał się przyjacielem Carla z dzieciństwa imieniem William Stryker. Chował do niego urazę i niedługo później zaatakował ponownie. Clarie udało się cudem uratować Luke'a z pomocą doktora Burnsteina - tego samego, który przeprowadził na nim eksperyment w więzieniu.

Ostateczne starcie Cage'a i Diamondbacka miało miejsce w starym zakładzie fryzjerskim Popsa. Luke wygrał pojedynek, chociaż Stryker miał strój zapewniający mu supersiłę. Niestety sojusznikom Luke'a nie udało się dowieść jego niewinności - chociaż uratował Harlem, to został odesłany do więzienia.

Cechy szczególne:

 • niezniszczalna skóra;
 • wdowiec;
 • małomówny;
 • honorowy;
 • lokalny patriota.
Trailer Iron Fist class="wp-image-79518"

Iron Fist

Imię: Daniel
Nazwisko: Rand
Adres: [usunięte]
Telefon: [usunięte]
Numer ubezpieczenia: [usunięte]

Cudownie ocalały

Danny Rand został uznany za zmarłego po tym, gdy rozbił się samolot z nim i jego rodziną na pokładzie. Po dwóch dekadach znienacka pojawił się w Nowym Jorku. 17 marca 2017 roku wparował do siedziby rodzinnej firmy. Rodzeństwo Meachumów, które odziedziczyło Rand Enterprises, nie uwierzyło mu.

Młody mężczyzna trafił do psychiatryka - został uznany za wariata, który udaje dawno zmarłego dziedzica ogromnej fortuny. Dopiero po czasie udało mu się przekonać lekarza, że jest prawdziwym Danny'm. To ogromnie zaskoczyło Warda i Joy Meachumów.

Randowi nie udało się opuścić szpitala w normalny sposób, bo przeprowadzono na niego zamach. W walce z zamachowcami wykorzystał swoją specjalną moc. Po spędzeniu 20 lat w mitycznej krainie K'un-Lun stał się wojownikiem nazywanym Iron Fist - żywą bronią do walki z organizacją The Hand.

 class="wp-image-82040"

Rand kontra Meachumowie

Jedyne, czego chciał Danny po powrocie do Nowego Jorku, to spotkać się ponownie z przyjaciółmi z dzieciństwa, którzy nie chcieli mieć z nim do czynienia. Zraniony postanowił pójść do sądu i walczyć o swoje. Odrzucił ofertę 100 mln dol. w zamian za zmianę nazwiska i wygrał batalię o kontrolę nad firmą ojca.

Rand nie miał żadnego doświadczenia w zarządzaniu przedsiębiorstwem i jego kolejne decyzje tylko pogłębiały kłopoty Rand Enterprises. Mocno skonfliktował się z Meachumami, ale cała trójka zaczęła się docierać. Nie minęło jednak dużo czasu, aż Rand odkrył, że The Hand wykorzystuje jego firmę do handlowania narkotykami.

Pomoc dla Danny'ego nadeszła z nieoczekiwanego kierunku. Okazało się, że Harold Meachum - ojciec Warda i Joy - nadal żyje. The Hand wyleczyła go z raka, ale musiał sfingować swoją śmierć i żyć w ukryciu. Postanowił wykorzystać Danny'ego by rozprawić się z Ręką i polecił synowi, by oddał Randowi kontrolę nad firmą.

Iron Fist Marvel Netflix recenzja class="wp-image-81160"

The Hand jest wszędzie

Iron Fist postanowił wypełnić swoje przeznaczenie i zaczął walczyć z The Hand na wszystkich frontach. Postanowił zniweczyć plany organizacji, która szmuglowała do Stanów nową syntetyczną heroinę. Randowi zaczęły pomagać Coleen Wing i Claire Temple i razem uratowali naukowca odpowiedzialnego za nowy narkotyk.

Walka Randa z The Hand trwała dość długo i kosztowała go rodzinną firmę - rada nadzorcza odsunęła jego i Meachumów od władzy. Okazało się w dodatku, że Coleen jest członkinią jednego z odłamów The Hand. Dzięki Danny'emu zrozumiała jednak, że ta organizacja jest do szpiku zła.

Danny'emu udało się położyć kres jednemu z odłamów The Hand. Wspólnie z Coleen pokonali jej mentora, Bakuto - przywódcy Ręki. Pomógł im Davos, czyli przyjaciel Randa z młodości. Potem Danny'emu udało się odzyskać firmę i pokonać Harolda, który próbował wrobić go w handel narkotykami. Danny i Coleen wyruszyli do K'un-Lun.

Cechy szczególne:

 • wyszkolony w walce wręcz;
 • potrafi magazynować swoje chi (cokolwiek to znaczy);
 • ogromny tatuaż smoka na piersi;
 • naiwny i dziecinny;
 • większościowy udziałowiec korporacji Rand.
Jessica Jones class="wp-image-86025"

O Jessice Jones

REKLAMA

Prywatna detektyw nie miała akt na swój temat i nie prowadziła pamiętnika, ale jej sylwetkę przybliżył dziennikarz Daily Bugle. Artykuł na jej temat, który został przetłumaczony na język polski, można przeczytać poniżej.

20 listopada 2017 roku Jessica Jones została zauważona przy klubie Gregory'ego Spheerisa, gdzie udała się na zlecenie prawniczki Jeri Hogarth. Później widziano ją niedaleko baru, który prowadził bohater Harlemu, Luke Cage - na rok, nim stało się o nim głośno. Jones i Cage szybko stali się parą.

Niedługo później Jones wpadła na trop Killgrave'a - mężczyzny, który ma moc kontrolowania umysłów innych ludzi. W przeszłości Jessica też znajdowała się pod jego wpływem, co doprowadziło ją na skraj depresji i alkoholizmu.

Za namową przyjaciółki Jones postanowiła uratować dziewczynę imieniem Hope, której Killgrave namieszał w głowie. Nie doceniła mocy Killgrave'a, a Hope pod jego wpływem zabiła swoich rodziców. Jessica zaczęła ścigać potwora. Z pomocą swoich przyjaciół udało się jej go namierzyć i uwięzić, ale Killgrave zbiegł.

Killgrave, by pokonać Jessikę, zmanipulował Luke'a i rozpoczęła się bardzo wyrównana walka - chociaż Cage ma niezniszczalną skórę, to Jones za młodu zyskała nadludzką siłę. Udało się jej pokonać kochanka, a potem dopaść i - podobno - zabić Kilgrave'a. Została jednak oczyszczona z zarzutów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA