REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Na "The Endless River" gościnnie pojawi się Stephen Hawking

Stephen Hawking, brytyjski astrofizyk, autor "Krótkiej historii czasu", użyczył swojego głosu do jednego z utworów z najnowszej płyty Pink Floyd, zatytułowanej "The Endless River". Kawałek nazywa się ""Talkin' Hawkin'". 

09.10.2014
11:44
Na „The Endless River” gościnnie pojawi się Stephen Hawking
REKLAMA

I nie jest to bynajmniej pierwszy raz, kiedy Hawking podejmuje współpracę z Floydami. Jego głos został zsamplowany już w 1994 roku, w utworze "Keep Talking", pochodzącym z albumu "The Division Bell". Ponowny "występ" Hawkinga to nie przypadek -  "The Endless River" złożone będzie z przearanżowanej i zmiksowanej od nowa muzyki, skomponowanej i nagranej w 1993 roku, właśnie w czasie sesji do płyty „The Division Bell", ostatniego jak dotąd albumu studyjnego.

REKLAMA

REKLAMA

Głos Hawkinga mogliśmy też usłyszeć w kilku innych utworach. Pojawił się on między innymi w wykonywanym przez Richarda Cheese coverze piosenki Michaela Jacksona „The Girl Is Mine”, w „Intro: The Party Zone” norweskiego zespołu Turbonegro oraz w utworze niemieckiego Wolfsheim „Kein Zurück (Oliver Pinelli Mix)”.

Na tę chwilę w Internecie dostępny jest jedynie krótki teaser "The Endless River", który możecie znaleźć poniżej. Premiera krążka zapowiedziana jest na 10 listopada. Album będzie składał się z osiemnastu kompozycji - listę wszystkich utworów możecie znaleźć tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA