REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

The Force Awakens – wysyp nowych informacji i przepięknych zdjęć z planu Gwiezdnych wojen

Czasopismo Entertainment Weekly dostało kolejne świetne materiały na wyłączność od producentów Star Wars: Episode VII – The Force Awakens. Do sieci trafiły nie tylko strzępki wywiadów rzucające nowe światło na scenariusz filmu, ale również niesamowite zdjęcia prosto z planu.

12.11.2015
19:59
The Force Awakens – wysyp informacji i przepięknych zdjęć
REKLAMA
REKLAMA

UWAGA – poniższy tekst zawiera informacje na temat fikcyjnego świata w 30 lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi oraz moje własne przypuszczenia. Nie nazwałbym ich spoilerami, ale jeżeli nie chcecie widzieć żadnych nowych materiałów z The Force Awakens, zastanówcie się nad czytaniem poniższego tekstu.

Jak napisałem we wstępie, to sieci trafiło kilkanaście nowych zdjęć z The Force Awakens.

Graficzny materiał udostępniony przez Entertainment Weekly to w większości ujęcia, jakie pamiętamy z dotychczas opublikowanych materiałów reklamowych. Część ze zdjęć pozwala jednak stawiać kolejne wnioski odnośnie fabuły filmu, jak na przykład poniższy kadr przedstawiający bohaterów Finna oraz Poe Damerona. Jeden jest w stroju szturmowca, drugi nosi umundurowanie ruchu oporu.

star wars the force awakens 8
star wars the force awakens 9
star wars the force awakens 6

Opierając się na wcześniejszych materiałach reklamowych, zgaduję, że Poe Dameron zostanie jeńcem dawnego Imperium. Pilot będzie torturowany przez zamaskowanego Kylo Rena, co najprawdopodobniej podważy wiarę Finna w formację, dla której ten służy. Czarnoskóry aktor uwolni lidera ruchu oporu i sam podejmie się ucieczki na pokładzie myśliwca TIE. Jego maszyna zostanie trafiona, na skutek czego bohater wykona awaryjne lądowanie na piaszczystej planecie Jakku.

Tam droga Finna zetknie się z Rey. O tej bohaterce również wiemy nieco więcej, za sprawą wywiadu przeprowadzonego z aktorką Daisy Riley.

Jak się okazuje, Rey nie jest rdzenną mieszkanką Jakku. Dziewczyna została zostawiona na planecie w wieku 5 lat, najprawdopodobniej przez członków własnej rodziny. Od tego czasu bohaterka stara się przeżyć w niegościnnych warunkach, szukając złomu oraz czekając na powrót kogoś z jej familii. Zamiast tego, natrafia na uciekającego Finna.

star wars the force awakens 5
star wars the force awakens 4
star wars the force awakens 3

Zgaduję, że na skutek wciąż nieznanych okoliczności Finn oraz Rey uciekają przed siłami dawnego Imperium na pokładzie Sokoła Millenium. Wciąż nie wiadomo, czy w obecności Harrisona Forda. Po opuszczeniu Jakku bohaterowie w jakiś sposób wiążą się z ruchem oporu i uczestniczą w bitwach po stronie dawnych rebeliantów. W międzyczasie resztki Imperium aktywują potężną jednostkę bojową, która przypomina Gwiazdę Śmierci o mroźnej, leśnej, planetarnej powierzchni maskującej. Kylo Ren stara się dopełnić dzieło Darth Vadera, z kolei wszyscy zastanawiają się, co dzieje się z Luke’m Skywalkerem.

Redaktor Entertainment Weekly dowiedział się ciekawego wątku dotyczącego właśnie Luke’a Skywalkera.

Dawne Imperium indoktrynuje swoich młodych członków tak, aby ci mieli jak najgorsze wyobrażenie o Skywalkerze. Materiały propagandowe mówią, że to właśnie na skutek działań tego bandyty doszło do rozpadu ukochanego Imperium, którego namiastką są aktualne siły. Można więc napisać, że wszyscy członkowie tej bojowej formacji, z Kylo Renem na czele, mają wpisaną nienawiść do Skywalkerów w genach.

REKLAMA
17-new-photos-show-off-more-star-wars-the-force-awakens-awesomeness2 (1)

Inne doniesienie z redakcji Entertainment Weekly mówią o porzuceniu tytułu „księżniczki” przez Leię. Kobieta jest teraz mianowana generałem i najprawdopodobniej to ona stoi na czele ruchu oporu. Nieznana jest z kolei rola Hana Solo. Ten na pewno będzie pomagał nowej generacji bohaterów, ale niekoniecznie musi pełnić jakieś aktywne, wysokie stanowisko w strukturach dawnych rebeliantów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA