REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się

Telewizor niczym prawdziwe dzieło sztuki. The Frame Samsunga z obrazem Wojciecha Brewki trafi na aukcję

Pandemia koronawirusa sprawiła, że dostęp do obrazów dla wielu z nas stał się olbrzymim wyzwaniem. Rozwiązaniem tego problemu może być jednak telewizor The Frame wyprodukowany przez firmę Samsung. Jeden z jego egzemplarzy wkrótce trafi na aukcję dzieł sztuki. Dlaczego?

22.12.2020
12:57
the frame samsung
REKLAMA
REKLAMA

Podziwianie sztuki wysokiej na żywo w dobie częściowego lub pełnego lockdownu nie jest czymś łatwym czy nawet możliwym. Przez znaczną część 2020 roku rozmaite muzea i galerie zamykano bowiem na cztery spusty. I choć najsłynniejsze placówki kultury udostępniały swoje zbiory w sieci, to oglądanie obrazów van Gogha, Moneta czy Klimta na małym ekranie laptopa trudno nazwać sytuacją idealną. A ściany nawet największego domu czy mieszkania mają ograniczoną powierzchnię do wieszania reprodukcji. Lepsze warunki do podziwiania sztuki w całej jej okazałości zapewnia za to The Frame od firmy Samsung.

Jak sama nazwa wskazuje, telewizor The Frame w swoim designie ma jak najlepiej upodobniać się do stylowych ram obrazu. Na co dzień może funkcjonować jako zwyczajny Smart TV, ale zawiera też tryb Sztuka pozwalający na wyświetlanie szeregu fantastycznych obrazów ze standardowej kolekcji lub własnych zdjęć w ich oryginalnej formie lub po użyciu jednego z szeregu filtrów. Więcej digitalnych reprodukcji można nabyć w stworzonym specjalnie Art Store oferujący dostęp do ponad 1200 obrazów od najsłynniejszych mistrzów. Istnieje opcja zakupu pojedynczego dzieła lub stałego dostępu do całego zbioru w ramach miesięcznego abonamentu.

The Frame z obrazem Wojciecha Brewki wkrótce trafi na 47. Aukcję Nowej Sztuki.

the frame samsung class="wp-image-476560"
Foto: Wojciech Brewka/Night Crusing/2020

Coraz bliższa współpraca na linii sztuka – technologia to naturalna droga rozwoju dla produktu tak wyjątkowego jak The Frame. Dla wielu kolekcjonerów otwiera on nowe możliwość i pozwala przenieść nawet te najbardziej unikatowe dzieła malarskie do własnego salonu. (...) Zdradzę, że obraz Wojciecha Brewki na The Frame prezentuje się świetnie i już wzbudził duże zainteresowanie – podkreśliła Anita Wolszczak Karasiewicz z Domu Aukcyjnego Art in House.

REKLAMA

Wydarzenie zostało zaplanowane na 15 stycznia i będzie można wziąć w nim udział również online za pomocą którejś z popularnych platform do tego przeznaczonych, telefonicznie lub przez zlecenie z limitem. Jak podaje polskie Biuro Prasowe Samsunga, wcześniej zostanie też otwarta wystawa przedaukcyjna. Wystawione dzieła będzie można podziwiać 11 stycznia w Warszawie w Domu Aukcyjnym Art House (między 9:00 a 18:00). Początek samej licytacji przewidziano z kolei na 19:30. Wszystkie obrazy wystawione na aukcji znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA