REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

The Get Down - Tango down. Netflix kasuje swój najdroższy serial po pierwszym sezonie

Twórcy seriali biorących na tapet muzykę nie mają szczęścia. Netflix zdecydował się anulować The Get Down po pierwszym sezonie.

25.05.2017
12:22
the get down 2 sezon skasowany netflix
REKLAMA
REKLAMA

O premierze The Get Down było bardzo głośno. To jeden z najambitniejszych projektów w ramach Netflix Originals, a przy okazji najdroższy serial zamówiony przez ten serwis. Nie stał się jednak wizytówką usługi VOD, a jego twórca przekazał właśnie fanom smutną wiadomość.

The Get Down nie dostało zamówienia na drugi sezon.

Baz Luhrmann dostał od Netfliksa mnóstwo pieniędzy na realizację, ale najwyraźniej widzowie nie podzielili jego wizji. Wyniki serialu musiały być na tyle słabe, że Netflix nie zdecydował się na zamówienie kontynuacji i serial zakończy się na pierwszym, dwuczęściowym sezonie.

Netflix nie podał jeszcze informacji, jaki jest oficjalny powód kasacji. W poście w serwisie Facebook Luhrmann stwierdził za to, że to on ponosi winę za anulowanie The Get Down. Decyzja mimo to jest dość zaskakująca, biorąc pod uwagę to, że do tej pory seriale Netfliksa nie były kasowane po pierwszej serii.

The Get Down to nie pierwszy tego typu serial, który nie dotrwał do drugiego sezonu.

Podobny los spotkał Vinyl, którego produkcją zajęła się stacja HBO. Martin Scorsese zafundował widzom całkiem nieźle zapowiadającą się opowieść o fikcyjnej wytwórni muzycznej sprzed kilku dekad. Niestety serial okazał się na tyle dużą klapą, że też został anulowany po pierwszej serii.

REKLAMA

Serwisy VOD nie emitują reklam, więc oglądalność nie musi być głównym parametrem, który jest brany przy podejmowaniu decyzji o kontynuacji serialu. Dobre, ambitne seriale i powiązane z nimi głośne nazwiska to dla takich serwisów nie tylko sposób na klientów, ale też pewien prestiż.

Najwyraźniej jednak nawet to nie pomogło Vinylowi i The Get Down utrzymać się na powierzchni. To niestety fatalna wiadomość dla osób, które temat muzyki w produkcjach odcinkowych interesuje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA