REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"The Get Down" będzie najdroższym serialem w historii Netfliksa

"Marco Polo" stracił tytuł najdroższego serialu wyprodukowanego przez Netflix. Opowiadająca o narodzinach hip-hopu w USA produkcja "The Get Down" będzie miała budżet aż o 30 milionów dolarów większy. 

28.07.2016
13:24
The Get Down będzie najdroższym serialem w historii Netfliksa
REKLAMA
REKLAMA

7,5 miliona dolarów (blisko 30 milionów złotych) za odcinek, 120 milionów za całą produkcję. "The Get Down", zamówiony przed ponad dwoma laty serial opowiadający o początkach hip-hopu, którego akcja rozgrywa się w latach 70. w Nowym Jorku, został tym samym trzecim najdroższym telewizyjnym widowiskiem w historii. Bardziej kosztowne były tylko: "Ostry dyżur" - 13 milionów za odcinek oraz "Przyjaciele" - 10 milionów za odcinek. Jednocześnie dzieło to pokonało "Marco Polo", który dotąd był serialem Netfliksa o najwyższym budżecie, wynoszącym 9 milionów dolarów za odcinek.

Warto przy tym zaznaczyć, że owe 120 milionów dolarów uwzględnia między innymi wszystkie podatki, koszty wynikające z przedłużająca się produkcją, co wynikało z licznych problemów, które pojawiły się po drodze, wykupienie licencji na wykorzystywanie utworów muzycznych czy umowy z wieloma tancerzami i choreografami, zatrudnionymi w pełnym wymiarze godzin.

REKLAMA
the get down 2 class="wp-image-72614"

Twórcą serialu jest Baz Luhrmann, reżyser, znany między innymi z takich filmów jak "Moulin Rouge", "Wielki Gatsby" czy"Romeo i Julia" - słynących z efektownych, ale i niezwykle drogich w realizacji scen. "The Get Down" ewidentnie będzie zatem serialem w jego stylu. Premiera produkcji odbędzie się 12 sierpnia - wówczas Netfliks udostępni sześć pierwszych odcinków. Sześć kolejnych zobaczymy dopiero w 2017 roku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA