REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Lisbeth Salander jest jeszcze ostrzejsza. The Girl in the Spider's Web - zwiastun filmu na podstawie Millennium

Jeśli czekaliście na nowy film będący adaptacją części Millennium, to mam dla was dobrą wiadomość. Nadchodzi The Girl in the Spider's Web - produkcja oparta o prozę Davida Lagercrantza. Spotkamy w niej ponownie Lisbeth Salander.

07.06.2018
16:46
the girl in the spider's web
REKLAMA
REKLAMA

Co nas nie zabije to czwarta z kolei powieść z sagi Millennium, ale pierwsza z cyklu, którą napisał David Lagercrantz. Pisarz po długich bojach przejął spuściznę Stiega Larssona i kontynuuje zapoczątkowaną przez niego serię, opowiadającą historię tajemniczej dziewczyny z tatuażem, Lisbeth Salander, i dziennikarza, Mikaela Bloomkvista. Twórczość Larssona została już przeniesiona na duży ekran i to niejednokrotnie.

Książki skandynawskiego autora doczekały się amerykańskiej i europejskich adaptacji filmowych. W Dziewczynie z tatuażem w reżyserii Davida Finchera w rolę Salander wcieliła się Rooney Mara, a Bloomkvista zagrał Daniel Craig. W trzech ekranizacjach spod szyldu Millennium bezkompromisową hakerkę sportretowała Noomi Rapace, a Bloomkvistem został nieżyjący już Michael Nyqvist.

The Girl in the Spider's Web to adaptacja Co nas nie zabije, powieści która ukazała się w Polsce w 2015 roku.

W Lisbeth Salander wcieliła się Claire Foy. Aktorka znana jest szerokiej publiczności dzięki swojej roli w serialu Netfliksa, The Crown. Tam Foy zagrała główną bohaterkę produkcji - młodą królową Elżbietę.

Mikaela Bloomkvista tym razem zagra Sverrir Gudnason. Gudnason znany jest z produkcji Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem, gdzie wcielił się w postać Björna Borga, jednego z tenisistów. Oprócz Foy i szwedzkiego aktora na ekranie zobaczymy też m.in. Claesa Banga, Sylvię Hoeks czy Stephena Merchanta.

REKLAMA

The Girl in the Spider's Web pojawi się w kinach już jesienią tego roku.

Premiera została zapowiedziana na 9 listopada. Za reżyserię obrazu odpowiada Fede Alvarez, znany z takich filmów jak Nie oddychaj czy Martwe zło.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA