REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jeszcze drożej i jeszcze bardziej widowiskowo. Jest już zwiastun trzeciego sezonu The Grand Tour

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May raczej już nie myślą o czasach, w których prowadzili Top Geara na BBC. Ich niezależne motoryzacyjne show bije rekordy popularności. A to oznacza, że budżet The Grand Tour z sezonu na sezon rośnie.

27.11.2018
15:42
the grand tour 3 sezon zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

The Grand Tour to program nie-tak-do-końca motoryzacyjny. Jasne, to samochody są w nim głównymi bohaterami, możemy też na ich temat dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek. Hammond, May i Clarkson celują jednak bardziej w bycie zabawiaczami publiczności. Byli dziennikarze Top Geara są równie istotnymi postaciami, co wspomniane pojazdy. A autorzy programu sami wolą go określać jako show.

Na szczęście ta forma się sprawdza. The Grand Tour zapożyczył od Top Geara eksponowanie niepodrabialnego poczucia humoru prowadzących oraz inwestowanie dużych środków w produkcję programu. W efekcie hit Amazonu w każdym odcinku wypełniony jest doskonałymi zdjęciami pięknych samochodów w cudownej scenerii – nieraz niektóre ujęcia zapierają dech w piersiach.

Zwiastun trzeciego sezonu The Grand Tour sugeruje, że w sprawdzonej formule zmian nie będzie.

Dokładna kwota budżetu na trzeci sezon The Grand Tour nie jest znana. Wiemy jednak, że Amazon z sezonu na sezon zwiększa nakłady na program a także, że pierwszy sezon miał budżet w wysokości 160 mln funtów. To oznacza co najmniej 4,5 mln funtów na odcinek – niektóre wypełnione efektami specjalnymi seriale science-fiction kosztują mniej.

REKLAMA

Realizacja epizodów jak zawsze została dokonana za pomocą kamer i mikrofonów z najwyższej półki. To oznacza, że The Grand Tour po raz kolejny sprawdzi maksymalne możliwości naszych telewizorów w kwestii rozdzielczości 4K i HDR. Miejmy tylko nadzieję, że sama treść będzie co najmniej równie przyjemna jak do tej pory.

Trzeci sezon The Grand Tour będzie miał swoją premierę 18 stycznia 2019 roku. Dostępny będzie wyłącznie na łamach Amazon Prime Video.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA