REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Odkryłem, czym jest organizacja The Hand z seriali Daredevil, Iron Fist i The Defenders

The Hand to tajemnicza organizacja, z którą mierzą się bohaterowie seriali Marvela oraz Netfliksa. Dzięki serialowi The Defenders nareszcie dowiedziałem się, kto naprawdę steruje tym bytem oraz jak powstało przedwieczne, mistyczne przymierze.

18.08.2017
10:00
Wiemy, czym jest The Hand z seriali Daredevil, Iron Fist i The Defenders
REKLAMA
REKLAMA

The Hand poznaliśmy już w pierwszym sezonie Daredevila. Tajemnicza organizacja pojawiła się również w kolejnej serii odcinków Diabła z Hell’s Kitchen. Potem działania tej struktury zostały przewodnim motywem serialu Iron Fist. Jego główny bohater był wszakże niczym innym, jak bronią wymierzoną bezpośrednio w Rękę oraz jej sprzymierzeńców. W The Defenders The Hand powraca po raz kolejny, odsłaniając wszystkie karty. Oglądając przedpremierowo czwarty odcinek nowej produkcji Netfliksa, nareszcie dowiedziałem się, czym jest ta organizacja.

Czym jest The Hand? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba znać fabułę serialu Iron Fist.

 class="wp-image-91092"

W nim Danny Rand staje się ofiarą katastrofy lotniczej samolotu, który przelatuje gdzieś nad Himalajami. Młody dziedzic fortuny przeżywa jako jedyny, trafiając pod opiekę mnichów. Nie są to jednak zwyczajni braciszkowie, ale mieszkańcy pradawnego, istniejącego od tysięcy lat miasta K'un-Lun. Magiczne miejsce jest chronione przed okiem postronnych, a wejścia do niego strzeże potężny wojownik wykorzystujący chi - Iron Fist. Jak wiedzą fani Marvela, Danny Rand zdobywa moc Żelaznej Pięści, lecz zaraz potem wraca do Nowego Jorku, łamiąc w ten sposób trwającą od tysięcy lat tradycję.

Okazuje się, że liderzy The Hand wywodzą się z dokładnie tego samego miejsca, co Iron Fist. To dawni mieszkańcy K'un-Lun, którym nie podobało się, że mnisi tego miasta ograniczają mistyczną moc do leczenia ludzi. Ambitni władcy energii czi chcieli czegoś więcej. Chcieli pójść o krok dalej. Zwyczajne leczenie było poniżej ich oczekiwań. Przyszli liderzy The Hand zapragnęli prawdziwej nieśmiertelności. Swoimi praktykami sprzeniewierzyli się zasadom panującym w K'un-Lun, za co zostali wygnani z pradawnego miasta. Była ich piątka.

Pięciu wygnańców z K'un-Lun zostało pięcioma palcami-założycielami organizacji The Hand.

Władcy chi posiedli sekret długowieczności. Najprawdopodobniej do przedłużania sobie życia wykorzystywali setki tysięcy istnień ginących w pozorowanych katastrofach naturalnych. Takich jak na przykład Pompeje, Herkulanum i Stabie zniszczone podczas erupcji wulkanu Wezuwiusz. W ten sposób piątka z K'un-Lun zapewniała sobie życie w kolejnych stuleciach, rozszerzając wpływy, środki, własności oraz zasoby. Wraz z postępującą globalizacją The Hands stało się organizacją ogólnoświatową, adaptującą na swoje potrzeby najnowsze zdobycze technologii. Mimo ich wykorzystania, Ręka nigdy nie zrezygnowała z prawdawnej sztuki oraz kultury, bliskiej jej założycielom.

 class="wp-image-91090"

Kim była piątka wygnańców? Część z nich już znacie. Liderzy The Hand podzielili świat na swoje strefy wpływów.

REKLAMA
  • Alexandra grana przez Sigourney Weaver to ich liderka, która zapoczątkowała pogoń za nieśmiertelnością.
  • Madame Gao występująca w serialach Iron Fist oraz Daredevil odpowiada za Stany Zjednoczone oraz Chiny.
  • Czarnoskóry Suande to afrykański watażka, który czerpie zyski na niestabilności kontynentu.
  • Znany widzom Bakuto uchodził za reformatora, który chciał zgromadzić jak najwięcej władzy dla siebie.
  • Ostatni jest Murakami, mistrz wojownika Nobu z serialu Daredevil. Murakami to człowiek-cień z Japonii, który od setek lat działa w ukryciu.

Po ufundowaniu oraz ustabilizowaniu Ręki jej liderzy są rozproszeni. Każdy działa w swojej domenie, aby nie doszło do konfliktu interesów. Przywódcy The Hand gromadzą się wspólnie tylko w wyjątkowych okolicznościach. Jak na przykład wtedy, gdy ponownie chcą wydłużyć sobie życie kosztem tysięcy niewinnych istnień. Zdaje się, że właśnie to ma miejsce w serialu The Defenders.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA