REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

USA upadło, a kobiety traktuje się jak przedmioty. The Handmaid's Tale zapowiada się na mocny serial

Oryginalne The Handmaid's Tale to dystopia z 1985 roku, którą napisała Margaret Atwood. W jej książce Stany Zjednoczone upadają. Na gruzach imperium powstaje ultra konserwatywne państwo, w którym kobiety nie tylko tracą prawa i przywileje, ale stają się niczym więcej jak maszynami rozrodczymi.

24.03.2017
13:21
The Handmaid’s Tale - USA upadło, a kobiety traktuje się jak przedmioty
REKLAMA
REKLAMA

Kolejne kryzysy gospodarcze, terrorystyczne, demograficzne oraz społeczne sprawiły, że rząd Stanów Zjednoczonych sukcesywnie ograniczał prawa i swobody swoich obywateli. Mieszkańcy USA tracili kolejne przywileje, po to by zachować kruchy porządek. Prawo ulegało zaostrzaniu, a z czasem zawieszona została nawet amerykańska konstytucja. Doraźne przepisy i zarządzenia stały się normą.

Stany Zjednoczone w końcu upadły. W jego miejscu powstało ultra konserwatywne państwo Gilead.

Trzymające się władzy elity doszły do wniosku, że jedynie powrót do konserwatywnych wartości może ocalić ich naród. Niestety, postępujący kataklizm odcisnął piętno na ludzkiej cywilizacji, na zdrowiu oraz jakości życia wszystkich byłych Amerykanów. Obywatele dawnego USA przestali być płodni, a kryzys demograficzny wybuchł ze zdwojoną siłą.

Autorytarna struktura przeistoczyła się w formę patriarchalnej monarchii, w której mężczyźni sprawują dominującą rolę. Towarzyszą im bezpłodne żony, a ostatnie kobiety zdolne do rodzenia dzieci są ubezwłasnowolniane i zmuszane do prokreacji z mężczyznami dzierżącymi władzę. Jedną z takich kobiet jest główna bohaterka The Handmaid’s Tale.

REKLAMA

Offred zostaje ubezwłasnowolniona i rozdzielona z córką. Bohaterka trafia do rygorystycznego klasztoru, w którym jest wychowywana na posłuszną maszynę rozrodczą. Struktury państwa Gilead starają się złamać kobietę, która za wszelką cenę chce ponownie zobaczyć swoje dziecko. Nie jest to jednak możliwe, ponieważ jedna z niewielu płodnych kobiet ma zdaniem władz ważniejsze zadanie do wykonania.

Muszę przyznać, że The Handmaid’s Tale zapowiada się niezwykle ciekawie. Spodobało mi się, że serial produkowany dla Hulu nie jest kolejną naiwną bajką w stylu Igrzysk Śmierci. Zamiast tego dostaniemy odważną produkcję na podstawie odważnej książki. Premiera The Handmaid’s Tale została zaplanowana na 26 kwietnia 2017 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA