REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Długo oczekiwani The Inhumans wyglądają, jak gdyby urwali się z planu Power Rangers. Jest pierwsze zdjęcie

Początkowo The Inhumans miało być pełnometrażowym filmem Marvela, który w 2018 roku pojawiłby się na ekranach kin razem z Captain Marvel oraz kolejnymi Avengersami. Tak się jednak nie stało. The Inhumans zostali zdegradowani do roli telewizyjnego serialu, a my nareszcie możemy zobaczyć jego bohaterów.

05.05.2017
9:59
Plakat Inhumans
REKLAMA
REKLAMA

Kim są The Inhumans? Używając gigantycznego uproszczenia, to „kosmiczni X-Meni”. Jednostki obdarzone zróżnicowanymi nadprzyrodzonymi mocami, które żyją w zamkniętej, przypominającej monarchię społeczności z królewską rodziną na czele.

Początków The Inhumans należy upatrywać w komiksach z Fantastyczną Czwórką.

Tam jednostki o nadprzyrodzonych zdolnościach zostały przedstawione jako efekt kosmicznej wojny, która rozegrała się miliony lat temu. Konflikt między rasami Kree oraz Skrull dotarł aż do Układu Słonecznego, gdzie bardziej rozwinięte kosmiczne cywilizacje odkryły prymitywnych Homo Sapiens. Kree zaczęli eksperymentować na naszym gatunku, chcąc stworzyć armię super-żołnierzy pomocnych w walce ze Skrullami.

 class="wp-image-84665"

Chociaż efekty były obiecujące, obca rasa porzuciła swoje dzieci. Tak narodzili się „niechciani” Inhumans. Na ich czele stanął król Black Bolt, który samym swoim głosem jest w stanie zrównywać z ziemią całe miasta. Właśnie dlatego nie wydaje z siebie żadnego dźwięku, porozumiewając się z żoną Medusą za pomocą gestów i mimiki.

Zamiast filmu, The Inhumans powróci do nas jako serial telewizyjny od ABC.

Zaplanowano osiem odcinków, a pierwsze dwa z nich zostaną wyemitowane nie tylko w telewizji, ale również w kinach IMAX. IMAX współfinansuje ten projekt, dzięki czemu myślałem, że możemy liczyć na widowisko znacznie bardziej okazałe wizualnie od Agent Carter czy Agentów TARCZY, również od ABC. Chyba się jednak przeliczyłem.

Wpływowy Entertainment Weekly wszedł w posiadanie pierwszego zdjęcia z planu The Inhumans, na którym widać królewską rodzinę. Od lewej do prawej są to kolejno: Gorgon, Karnak, Black Bolt, Medusa, Crystal oraz Maximus. Większość z was na pewno kojarzy aktora grającego tego ostatniego. To nikt inny jak sam Iwan Rheon doskonale znany z Gry o tron.

 class="wp-image-84664"
REKLAMA

Mimo jego obecności, królewska rodzina z The Inhumans nie zrobiła na mnie przesadnie dobrego wrażenia. Wręcz przeciwnie. Na zdjęciu zarówno Karnak jak i Medusa wyglądają fatalnie. Tanio. Jak z budżetowego serialu fantasy, który kończy się wraz z pierwszym sezonem, a cały świat zapomina o jego istnieniu. Z drugiej strony, na bohaterów The Inhumans zostanie nałożony filtr komputerowych efektów specjalnych, który może radykalnie zmienić obiór czołowych postaci serialu. Taką przynajmniej mam nadzieję.

The Inhumans zadebiutuje w kinach IMAX już pierwszego września 2017 roku. Od 26 września serial będzie dostępny w telewizji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA