REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Używam Mocy i przewiduję fabułę całego Star Wars: The Last Jedi na moment przed premierą

W sieci pojawiło się tyle zwiastunów i reklam Star Wars: The Last Jedi, że n

08.12.2017
19:30
Używam Mocy i przewiduję fabułę całego Star Wars: The Last Jedi
REKLAMA

z żadnego problemu można podjąć próbę złożenia tego materiału w całość. Sprawdzam, czy Moc jest we mnie silna, tworząc własną wersję scenariusza do Ostatniego Jedi. Wszystko na kilka dni przed premierą długo oczekiwanego filmu:

REKLAMA

I. Otwarcie. Scena z napisami i pierwsze ujęcie w kosmosie

Zaraz po tym, jak żółte napisy znikają na wielkim ekranie, ujęcie pokazuje czerń kosmosu. Następnie wyłania się z niej flota Najwyższego Porządku. Chociaż spadkobiercy Imperium stracili Bazę Starkiller, to doprowadzili do sparaliżowania Nowej Republiki oraz poważnego osłabienia Ruchu Oporu. First Order posiada militarną przewagę, którą zamierza skutecznie wykorzystać.

Widzowie widzą, jak z kosmicznego pokładu coś wylatuje, a następnie zmierza w kierunku pobliskiej, białej planety. To sonda mająca na celu znalezienie sił generał Lei Organy, które wycofały się po zniszczeniu bazy Starkiller do nieznanej lokacji.

Star Wars The Last Jedi trailer class="wp-image-83661"

II. Poszukiwanie wroga. Walka jak z Imperium Kontratakuje.

Na pokrytej kryształami soli planecie Crait maszyneria Najwyższego Porządku znajduje siły Ruchu Oporu. Generał Organa wraz z sojusznikami stacjonuje w naziemnym bunkrze prowadzącym do wnętrza planety. Spadkobiercy Imperium przypuszczają szturm przy użyciu wielkich maszyn kroczących, co jest ewidentnym nawiązaniem do filmu Imperium Kontratakuje.

Z gigantycznymi mechanicznymi bestiami dzielnie walczą piloci lewitujących zaraz nad ziemią łazików, lecz siły wroga mają znaczną przewagę. Ruch Oporu jest zmuszony wycofać się wewnątrz bunkra, uciekając do ciemnych, czerwonych, wypełnionych kryształami korytarzy wewnątrz planety. W przemieszczaniu się po ciemnych tunelach pomagają bohaterom Vulpteksy - czworonożne istoty o skrystalizowanym futrze, które jarzy się w mroku.

 class="wp-image-100817"

III. Trening Rey? Nie do końca

Luke Skywalker nie jest zachwycony odwiedzinami Rey. Mężczyzna to cień samego siebie. Obwinia się o porażkę akademii, śmierć swoich studentów oraz niedostateczną opiekę nad siostrzeńcem Benem Solo, oddanym mu pod opiekę przez zmarłego Hana oraz Leię. Dawny bohater Rebelii poszukuje jednocześnie pierwszej świątyni Jedi, szukając odpowiedzi na nie do końca jasne pytania.

Skywalker siłą rzeczy pomaga Rey zrozumieć i opanować Moc. Podczas jednego z treningów mężczyzna czuje, jak wielka siła tkwi w bohaterce Przebudzenia Mocy. Luke przypomina sobie podobny potencjał drzemiący w Benie Solo oraz konsekwencje posiadania tak wielkiej, niekontrolowanej Mocy. Nie chcąc mieć na sumieniu kolejnych ofiar, Luke odmawia dalszego szkolenia swojej podopiecznej. Parę łączy jednak nowy cel, jakim jest odnalezienie pierwszej świątyni Jedi.

Skywalker ponownie wchodzi na pokład Sokoła Millenium, wyruszając razem z Rey, Chewbaccą oraz porgiem w kosmiczną podróż. Wątpię jednak, aby cała grupa podróżowała wspólnie. Dochodzi do podziału. Władcy Mocy poszukują świątyni, podczas gdy Chewie w Sokole Millenium wraca do Ruchu Oporu. Kudłaty szmugler nie ma jeszcze pojęcia, że wpakuje się w sam środek wielkiej bitwy lądowej.

The Last Jedi Ostatni Jedi Star Wars Trailer class="wp-image-100814"

IV. Ucieczka z Crait i konfrontacja Mocy

Wracamy do bitwy o planetę pokrytą kryształami soli. Gdy starcie wielkich maszyn dobiega końca, do bunkru Ruchu Oporu triumfalnie wchodzi zamaskowany Kylo Ren z otaczającymi go oddziałami. Mężczyzna ściga swoją matkę oraz resztki Ruchu Oporu wewnątrz planety, przemierzając ciemne korytarze.

Gdy bohaterowie znajdują się pod ścianą, sytuację ratuje kudłaty pilot Sokoła Millenium. Chewie zabiera kluczowych bohaterów Ostatniego Jedi na pokładzie statku kosmicznego, przebijając się z powrotem na powierzchnię planety. Zdziesiątkowane oddziały Ruchu Oporu wycofują się, ale Kylo Ren ma to, czego chciał. Mężczyzna jakimś sposobem, być może analizując Sokoła Millenium, odkrywa położenie Luke’a Skywalkera oraz Ren niedaleko pierwszej świątyni Jedi.

Dochodzi do konfrontacji, na którą czekają fani. Kylo Ren wraz z rycerzami Ren staje naprzeciwko Luke’a Skywalkera oraz Rey. Dokładnie tak, jak przewidziała to bohaterka w swojej wizji z Przebudzenia Mocy. Być może Luke Skywalker ginie z ręki swojego dawnego ucznia. Rey zostaje pochwycona i przetransportowana na mega niszczyciel Najwyższego Porządku. Ten sam, na którym swoją siedzibę ma sam Snoke.

 class="wp-image-90129"

V. Rey - Snoke - Kylo Ren

Tutaj sprawy zaczynają się mocno komplikować. Pomiędzy trójką bohaterów dochodzi do psychologicznej gry, która zamienia się w fizyczną konfrontację. Nie jest jednak do końca jasne, kto walczy z kim. Materiały reklamowe sugerują, że Kylo Ren mierzy się z przyboczną strażą przywódcy Najwyższego Porządku, co byłoby wielkim zaskoczeniem. Do tego w pewnym momencie Rey sięga po miecz Kylo, wymachując czerwonym ostrzem. To jeszcze bardziej komplikuje sprawę.

Podczas, gdy w sali tronowej Snoke’a dochodzi do kluczowej konfrontacji, resztki sił Ruchu Oporu starają się odbić Rey z rąk Najwyższego Porządku. W tym celu zostaje sformowany śmiały plan, którego częścią jest infiltracja mega niszczyciela przez Finna. Gdy jego zadanie zostaje wykonane, do ataku wchodzi flota pod przywództwem Poe Damerona. Kosmiczna bitwa zaczyna przeplatać się z kluczowymi scenami w sali tronowej.

Star Wars The Last Jedi trailer class="wp-image-83670"
REKLAMA

VI. Rozstrzygnięcie

Nie mam bladego pojęcia, jak zakończy się Ostatni Jedi. Być może Rey zmierzy się ze Snoke’em, podczas gdy Kylo Ren ma pokładzie swojego myśliwca będzie walczył z flotą Poe oraz Lei Organy. Czuję jednak, że w obu bohaterach zajdą gigantyczne zmiany. Nie chcę spekulować, czy ktoś zmieni stronę konfliktu, ale naprawdę bym się nie zdziwił, gdyby w dziewiątym epizodzie nawrócony Kylo Ren starał się odzyskać Rey ze szponów manipulującego przywódcy Najwyższego Porządku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA