REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix pokaże wojenną animację stworzoną przez Polaka. Jest zwiastun serialu „The Liberator”

Po dwóch latach oczekiwania na szczegóły produkcji, ujawniono w końcu datę premiery animacji „The Liberator” Netfliksa. Wojenny serial w reżyserii Grzegorza Jonkajstysa zadebiutuje w serwisie 11 listopada. W sieci jest już też zwiastun serii.

12.10.2020
9:32
the liberator netflix premiera animacja wojenna jeb stuart Grzegorz Jonkajtys bradley james zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

O tym, że Netflix zamówił serial animowany opowiadający o II wojnie światowej mówiło się już w 2018 roku. Oparta na książce „The Liberator: One World War II Soldier’s 500-Day Odyssey” Aleksa Kershawa produkcja zadebiutuje na platformie 11 listopada tego roku. Co warto wiedzieć przed premierą?

„The Liberator”: o czym jest ta historia?

Fabuła serialu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach opisanych w książce Kershawa. Głównym bohaterem animacji jest amerykański oficer, Felix Sparks. „The Liberator” opowiada o wyprawie jego oddziału do niemieckiego obozu koncentracyjnego: zobaczymy zatem drogę oficera i jego jednostki piechoty, walczącej przez ponad 500 dni, aby wyzwolić Europę z rąk okupanta.

Podążymy za Sparksem i 157. pułkiem piechoty z Oklahomy, złożonym głównie z kowbojów, rdzennych Amerykanów i meksykańskich Amerykanów, przez będące pod inwazją Włochy, aż do momentu wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

Wśród twórców scenarzysta „Szklanej Pułapki” i polski reżyser

Na uwagę zasługuje również ekipa serialu: za animację odpowiada Jeb Stuart, scenarzysta filmu „Szklana pułapka”. Oprócz niego, producentem wykonawczym jest Alex Kershaw, autor książki, na której został oparty „The Liberator”.

Wśród twórców pojawia się również Polak: pochodzący z Warszawy Grzegorz Jonkajtys („Zjawa”, „Labirynt Fauna”) odpowiada za reżyserię animacji. Polski twórca, który współpracował m.in. z Platige Image i Cafe FX, ma już na koncie szereg własnych realizacji. Były to jednak filmy krótkometrażowe — w tym „Arka” z 2007 roku, która zdobyła nominację do Złotej Palmy w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy.

W obsadzie serialu „The Liberator” znaleźli się Bradley James, Martin Sensmeier i Jose Miguel Vasquez.

Pierwsza taka animacja

„The Liberator”  to pierwszy obraz wyprodukowany w nowej technologii Trioscope, łączącej najnowocześniejsze CGI z żywym aktorstwem. Dzięki temu twórcy mają możliwość przekazać wizualną maestrię wypełnioną bogatymi detalami w sposób, który oddaje ludzkie emocje i dramat poważnej tematyki.

REKLAMA

Animacja „The Liberator” zadebiutuje na Netfliksie 11 listopada tego roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA