REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. YouTube

Dzisiaj dzień Geeka. Z tej okazji polecamy dokument ABC z 1977 roku o… produkcji Star Wars!

"The Making of Star Wars ...as told by C-3PO and R2-D2" to dokument filmowy pochodzący z… 1977 roku. Materiał był emitowany przez stację AMC w czasie, kiedy „Nowa Nadzieja” trafiała na wielkie ekrany kin.

25.05.2015
20:21
The Making of Star Wars - na dzień Geeka obejrzyj dokument
REKLAMA

Dokument "The Making of Star Wars ...as told by C-3PO and R2-D2" jest równie wiekowy, co sama pierwsza trylogia. Tym bardziej niesamowite, że dzisiaj możemy obejrzeć takie materiały w Internecie, zupełnie za darmo i legalnie. Chociaż prawa do dokumentu znajdują się w rękach  Lucasfilm Ltd oraz 20th Century Fox Television, ten od dłuższego czasu znajduje się na kanale YouTube Sanchez del Campo.

REKLAMA

"The Making of Star Wars” trwa prawie godzinę i pokazuje „Gwiezdne Wojny” z nieocenionej perspektywy.

W 1977 roku producenci z ABC nie mogli wiedzieć, jak wielkim hitem zostanie „Nowa Nadzieja”. Nikt nie przypuszczał, jaki wpływ będzie miała ta seria na popkulturę, jak żywa i ważna się stanie. Wszakże minęło już prawie 40 lat, my z kolei wciąż ekscytujemy się Star Wars, nie mogąc wyczekać premiery kolejnego epizodu. To prawdziwy fenomen, którego trudno było oczekiwać nawet w najbardziej pozytywnych scenariuszach 1977 roku.

REKLAMA

"The Making of Star Wars” jest prawdziwą skarbnicą wiedzy dla wszystkich miłośników Gwiezdnych Wojen. Producent dokumentu William Conrad koncentruje się na wielu niesamowitych detalach i ciekawostkach. Co kapitalne, materiał filmowy został poprowadzony niejako z perspektywy droidów C-3PO oraz R2-D2. Dzięki temu film na YouTube staje się jeszcze ciekawszy.

Bardzo cenny, bardzo sympatyczny materiał, który warto obejrzeć z okazji święta wszystkich geeków, jakie przypada na 25 maja. To właśnie dzisiaj ma miejsce popularniejsze z roku na rok Geek Pride Day. Co ciekawe, do powstania tego święta w olbrzymim stopniu przyczyniły się właśnie Gwiezdne Wojny, o czym możecie przeczytać w tym miejscu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA