REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Serial „The Mandalorian” może być pomostem między starym a nowym kanonem „Gwiezdnych wojen” - Jon Favreau komentuje

Równo dwa miesiące dzielą nas od premiery pierwszego odcinka serialu Disney+The Mandalorian”, osadzonego w świecie „Gwiezdnych wojen”. Z tej okazji Jon Favreau rozmawiał ponownie z portalem Entertainment Weekly, zdradzając nowe informacje o jednym z najbardziej oczekiwanych seriali tego roku.

12.09.2019
21:44
Disney+ - The Mandalorian
REKLAMA
REKLAMA

Rozmowa dotyczyła tego, czy w nadchodzącym serialu będziemy mogli zobaczyć bohaterów, znanych z dzieł, wchodzących w skład tak zwanego Extended Universe. Warto przypomnieć, że w 2014 roku, wraz z przejęciem Lucasfilmu przez Disneya, firma zdecydowała się na wyłączenie powieści, gier, seriali i innych dzieł kultury, zwanych wspólnie Extended Universe z oficjalnego kanonu „Gwiezdnych Wojen”. Historie te przemianowano na „Legends”. Legendy w końcu zawierają w sobie jedynie ziarno prawdy, dlatego taki ruch był niezwykle ciekawy ze strony firmy. Miało to umożliwić firmie nowy początek i większą swobodę twórczą.

Niektóre z postaci, które zadebiutowały w tych opowieściach, pojawiły się jednak już w nowej, oficjalnej wersji kanonu. Teraz fani zaczęli zastanawiać się, czy „The Mandalorian” da im możliwość zobaczenia aktorskich wersji swoich ulubionych bohaterów.

The Mandalorian - bohaterka class="wp-image-322884"

Jon Favreu, twórca i reżyser „The Mandalorian” tak odpowiedział na pytanie magazynu Entertainment Weekly na ten temat:

Nie chcę odbierać ludziom zabawy z odkrywania tych informacji samemu. Mogę zdradzić jedynie, że prowadzimy wszelkiego rodzaju rozmowy. Częścią zabawy jest możliwość połączenia światów oryginalnej trylogii, sequeli, prequeli, Wojen Klonów, a także wszystkich innych elementów wchodzących w skład dotychczasowego kanonu, jak również rzeczy, które należą obecnie do serii „Legends”.

Reżyser „Króla Lwa”, który od miesięcy pracuje nad „The Mandalorian” uważa też, że serial daje niepowtarzalną okazję połączenia wszystkich tych elementów.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj lodów o smaku „Gwiezdne wojny” lubisz, w naszym serialu znajdziesz coś dla siebie - dodał.

REKLAMA

„The Mandalorian” zadebiutuje na platformie Disney+ 12 listopada.

Czas pokaże czy już wtedy dowiemy się czy w serialu pojawią się bohaterowie „Legends”, czy na taką informację przyjdzie nam czekać do kolejnych odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA