REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Dziwaczny i tajemniczy serial Netfliksa powróci. The OA z zamówieniem na drugi sezon

The OA, na którego promocję Netflix nie poświęcił zbyt wiele czasu i środków, okazał się najwyraźniej niezłym hitem. Półtora miesięca po premierze zapowiedziano kontynuację serii w formie drugiego sezonu.

08.02.2017
18:00
The OA
REKLAMA
REKLAMA

Netflix do promocji serialu podchodzi w bardzo różny sposób. Czasem podsyca atmosferę na miesiące przed premierą, publikując kolejne materiały promocyjne, a czasem nawet podpina się pod wybory prezydenckie w USA - jak to miało miejsce w przypadku piątego sezonu House of Cards.

Innym razem twórcy Netfliksa wrzucają do swojego katalogu nowość, nie mówiąc o niej niemal nic.

Tak było w przypadku The OA, czyli bardzo tajemniczego serialu pełnego wątków paranormalnych. Twórcami ośmioodcinkowej produkcji są Brit Marling (główna rola) i Zal Batmanglij (reżyseria). The OA jest owocem współpracy Netfliksa oraz Plan B Entertainment i Anonymous Content.

Serial zebrał mieszane opinie, a było wśród nich wiele pozytywnych. Z pewnością był nietuzinkowy, a Netflix zaintrygował przede wszystkim sposobem promocji - a raczej jej braku. Zwiastun produkcji pojawił się dosłownie na chwilę przed premierą.

Główną bohaterką The OA jest młoda kobieta, Prairie Johnson, która zaginęła przed siedmioma laty.

Serial zaczyna się, gdy wróciła ku radości rodziny, ale powrót po tak długiej nieobecności nie w tym wszystkim najdziwniejszy. Okazuje się, że w momencie swojego tajemniczego zniknięcia kobieta była ślepa. Teraz widzi i nazywa sama siebie właśnie OA.

Fabuła serialu jest mocno zakręcona i nieoczywista. To może budzić naturalne skojarzenia z innymi udanymi tworami Netfliksa stawiającymi w centrum tajemnicę: hitowym Stranger Things i niskobudżetowym, brazylijskim 3%.

Najwyraźniej widzom takie klimaty odpowiadają, bo The OA wróci z drugim sezonem.

Dopiero dzisiaj popołudniu polskiego czasu dowiedzieliśmy się, że nie będzie to wyłącznie ośmiodocinkowa miniseria. The OA Part II nie ma też jeszcze daty premiery.

Jaka będzie fabuła drugiego sezonu to jak na razie tajemnica. Niewykluczone, że jak dalej potoczy się akcja serialu, nie wiedzą nawet sami twórcy, bo produkcja wyglądała na zamkniętą całość.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA