REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

The Offspring nie chcą zejść ze sceny. Nowa płyta już w przyszłym roku

Tym panom zupełnie nie przeszkadza, że ich zespół ma na karku już ponad 3 dekady. Dalej chcą dawać czadu na scenie i w naszych głośnikach. Patrząc na ich dotychczasowe wydawnictwa: zdecydowanie nie mam nic przeciwko temu.

09.10.2017
15:02
The Offspring nowa płyta
REKLAMA
REKLAMA

The Offspring to z pewnością jeden z ważniejszych zespołów ubiegłej dekady. Każdy w moim liceum, niezależnie od tego czy słuchał rapu, metalu czy innych gatunków Offspringa co najmniej znał, a zazwyczaj lubił. I trudno się dziwić, bowiem The Offspring mieli wszystko to, co potrzebne, by podbić serca buntujących się nastolatków.

Melodyjny, przystępny, a zarazem pełen energii kalifornijski punk połączony z sarkastycznym przekazem i kolorowym wizerunkiem skaterów napędzał imprezy i ładował energią dojrzewającą młodzież. A piosenki takie, jak Kids Aren’t Allright można już zaliczyć do tak zwanych hymnów pokolenia.

The Offspring dawno już wyszedł z mody, a sami panowie z zespołu również nieco wyrośli z granej przez siebie muzyki. Zakończyli pierwsze dwa rozdziały swojej działalności (zbuntowany i brudny punk, po czym bardziej przebojowe radiowe płyty) płytą Greatest Hits, do której dołączyli piosenkę o bardzo wymownym tytule Can’t Repeat. Przestali się więc powtarzać i zaczęli nagrywać coś w rodzaju hard rocka zanurzonego w estetyce kalifornijskiego melodyjnego punka. Jeden z ostatnich singli świetnie ilustruje nowy styl Offspringa:

Nowa płyta The Offspring raczej nie będzie powrotem do starych czasów.

Fani starego Offspringa zapewne nie będą mieli na niej czego szukać, ale subiektywnie ostatnie dokonania tego zespołu bardzo przypadły mi do gustu, więc będę czekał na nowe wydawnictwo. Zwłaszcza, że to zostało w końcu oficjalnie zapowiedziane.

Jak potwierdza Noodles, gitarzysta prowadzący, prace nad albumem są zaawansowane, a kilka piosenek jest już jest gotowych. Zasugerował też, że niewykluczone, że zespół część nowej muzyki zaprezentuje wcześniej, nie czekając na oficjalną premierę pełnego albumu. Ten ma się pojawić „w przyszłym roku”. Niestety, nie znamy dokładniejszej daty.

REKLAMA

Czekam z zainteresowaniem. Rozumiem, że niektórym nowy Offspring nie ma już nic do zaoferowania, ale sam nie gniewam się za zmianę stylu i – co więcej – na nowych albumach znajduję bardzo dużo fajnych utworów, do których chętnie i często wracam. Z mojego punktu widzenia brak wtórności, o czym Dexter śpiewa w poniższym kawałku, wyszedł temu zespołowi na dobre:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA