REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO szykuje serial na podstawie prozy Philipa Rotha. The Plot Against America doczeka się odcinkowej ekranizacji

Wczorajsze medialne przecieki znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. HBO potwierdziło plotki o nowym miniserialu, będącym ekranizacją powieści Philipa Rotha pt. The Plot Against America.

09.11.2018
20:21
The Plot Against America
REKLAMA
REKLAMA

Sześcioodcinkowy miniserial, o którym spekulowano jeszcze wczoraj w mediach społecznościowych, faktycznie jest w produkcji. Zajmuje się nim HBO i jest on adaptacją powieści Philipa Rotha pod tytułem Spisek przeciwko Ameryce. Książkowy pierwowzór przedstawia alternatywną wersję historii Ameryki. Ta jest opowiedziana z perspektywy robotniczej żydowskiej rodziny z New Jersey.

Jej członkowie są świadkami politycznego sukcesu Charlesa Lindbergha, bohaterskiego lotnika i ksenofobicznego populisty, który zostaje nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Pod jego wpływem naród zwraca się w stronę faszyzmu.

Serialem zajmą się twórcy jednych z najlepszych produkcji HBO.

Za scenariusz tego miniserialu odpowiadają David Simon i Ed Burns, którzy są także producentami wykonawczymi. Pozostałymi producentami są: Joe Roth, Nina Noble, Megan Ellison, Sue Naegle, Susan Goldberg, Jeff Kirschenbaum i Philip Roth, a także Dennis Stratton, który jest producentem współwykonawczym.

Simon jest już od pewnego czasu ulubieńcem osób zarządzających HBO i trudno się temu dziwić. To właśnie on odpowiada za takie seriale, jak Prawo ulicy, Generation Kill: Czas wojny, Treme, Kto się odważy czy też aktualnie zakończone na drugim sezonie (trzeci i ostatni jest w produkcji) Kroniki Times Square.

REKLAMA

Taka ekipa dobrze wróży serialowi The Plot Against America.

Data premiery The Plot Against America na razie nie jest znana. Prawdopodobnie HBO zostało zmuszone do wcześniejszego niż planowane ogłoszenia produkcji, choć to tylko spekulacja. W każdym razie, przynajmniej na chwilę obecną, nie są jeszcze dostępne żadne materiały promocyjne na temat nowego serialu. Nie znamy też jeszcze jego obsady.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA