REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Jack Black z polską flagą, godłem i papieżem. The Polka King to nowy film od Netfliksa

Aktor zagrał już w Szkole rocka, występuje także w zespole Tenacious D, więc rola muzyka nie jest mu obca. Jednak w nowym filmie Netfliksa nie zaprezentuje riffów ani rockowego wokalu. Tym razem Jack Black pokaże, jak to jest być wykonawcą tak specyficznego gatunku, jakim jest polka.

15.12.2017
21:04
Jack Black z polską flagą, godłem i papieżem. The Polka King to nowy film od Netfliksa
REKLAMA
REKLAMA

The Polka King oparty jest na filmie Człowiek, który miał być królem polki. Dokument Johna Mikulaka i Joshuy Browna przedstawiał losy oszusta finansowego Jana Lewana, emigranta z Polski. Nowe dzieło Netfliksa podchodzi do perypetii rodaka z większym dystansem i humorem. Komedia pokazuje, jak w Stanach Zjednoczonych Lewan zajmuje się namawianiem starszych osób do inwestycji w piramidy finansowe. W zamian obiecuje odsetki, które sięgnąć mają nawet 12 proc. Jednak po otrzymaniu gotówki Jan nie był skłonny do wypłacania dywidend.

Pieniądze były mu potrzebne na rozwój własnego biznesu, którego częścią była polka.

Lewan zyskał sobie nawet przydomek „Król pensylwańskiej polki”. Oprócz realizowania kariery muzycznej Lewan prężnie działał też w branży turystycznej, organizując m.in. widoczne w zwiastunie audiencje u papieża Jana Pawła II. To tylko jedna z wielu oznak związku bohatera z ojczyzną. Grana przez Blacka postać upodobała sobie również koszulki z godłem narodowym. Zresztą sam trailer ani na chwilę nie pozwala zapomnieć o narodowości Lewana – biało-czerwona flaga używana jest nawet jako przerywnik w filmiku.

 class="wp-image-117058"

Kogo jeszcze zobaczymy w The Polka King?

REKLAMA

Obok Jacka Blacka w obsadzie znalazła się Jenny Slate, która gra Marlę, pragnącą znów wygrać lokalny konkurs piękności żonę Jana.  Na ekranie zobaczymy także Vanessę Bayer, Jasona Schwartzmanna czy Jacki Weaver. Reżyserem obrazu jest Maya Forbes, która razem z Wallacem Wolodarsky odpowiada także za scenariusz filmu. Dwójka pracowała wcześniej nad takimi produkcjami jak Potwory kontra Obcy czy American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona.

The Polka King miał swoją premierę w styczniu na Sundance Film Festival w Salt Lake City. Komedia trafi do serwisu Netflix 12 stycznia 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA