REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

"The Present" - genialna animacja krótkometrażowa, której finał zwali was z nóg

Uwielbiam krótkometrażowe animacje. Z zachwytem oglądam te niby małe produkcje, które w rzeczywistości robią ogromne wrażenie i nierzadko niosą za sobą wielkie przesłanie. "The Present", która ostatnio została opublikowana na Vimeo jest właśnie jedną z takich animacji, która zachwyca i o której nie sposób zapomnieć. 

02.02.2016
15:09
"The Present" - genialna animacja krótkometrażowa, której finał zwali was z nóg
REKLAMA
REKLAMA

Duże wrażenie robi już sama realizacja. "The Present" wygląda jak niejeden film animowany Pixara. Szczegółowość postaci i świata przedstawionego zasługuje na uznanie. Ale "The Present" to nie tylko świetne rozwiązania technologiczne. To przede wszystkim historia, która zwali was z nóg. W zaledwie trzech minutach, jej twórca, Jacob Frey, przedstawił opowieść pełną różnych emocji - od zniechęcenia, poprzez radość, aż po wzruszenie. Choć widzimy zaledwie kawałek życia nastoletniego chłopca, możemy snuć wile domysłów, co stało się, że jest on aktualnie w tym miejscu i w takiej sytuacji. Fakt, że nie dostajemy gotowych odpowiedzi, pogłębia tylko znaczenie i wymowę tej animacji.

W "The Present" dostajemy prostą, zdawałoby się historię.

REKLAMA

Głównym bohaterem jest młody chłopak, który - jak możemy się domyślić - codziennie całymi godzinami gra w gry na konsoli. Nie zważa na to, że za oknem świeci słońce, jego światem jest to, co widzi na ekranie telewizora. Pewnego letniego dnia jego mama przynosi dla niego prezent, którego ten z początku nie zauważa. Paczka jednak wzbudza zainteresowanie chłopca. W jej środku znajduje psa. To spotkanie będzie początkiem nowego życia nastoletniego bohatera. Dlaczego? Zobaczcie sami powyższą animację.

Trudno się dziwić, że "The Present" zdobył takie uznanie wśród publiki. Animacja zjechała blisko 200 festiwali filmowych, na których zdobyła ponad 50 nagród. Zasłużenie. To najlepszy krótkometrażowy film animowany, jaki widziałam od dawna.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA