REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Co się stanie, gdy wirus zabije ponad połowę populacji? Serial The Rain od dziś dostępny na Netfliksie

Netflix dotrzymuje słowa i inwestuje w europejskie produkcje. Teraz gigant VoD zajął się Danią, skąd pochodzi nowy serial w klimacie postapo. The Rain właśnie trafił do katalogu serwisu.

04.05.2018
9:16
The Rain Netflix premiera
REKLAMA
REKLAMA

Ten serial nie będzie mieć nic wspólnego z hygge. W niedalekiej przyszłości wirus zabija ponad połowę populacji. Ci, którzy ocaleli, mogą polegać wyłącznie na sobie, jeśli chcą przetrwać. Sześć lat po katastrofie pochodzące z Danii rodzeństwo opuszcza bezpieczne schronienie w bunkrze. Są zszokowani rzeczywistością, jaką zastali na zewnątrz, ale nie zamierzają się poddawać. Dołączają do garstki ocalałych i razem próbują odnaleźć pozostałych ludzi. Szybko okaże się, że nawet apokalipsa nie jest w stanie pokonać wszystkich rozterek dojrzewania.

Tak w skrócie przedstawia się The Rain.

Serial jest cząstkowym spełnieniem jednej z obietnic Netfliksa. Platforma wzbogaca się w kolejne autorskie produkcje powstałe w Europie. Po Niemczech, Włoszech czy Hiszpanii przyszedł czas na Danię. To właśnie z tego kraju pochodzi The Rain.

Jak we wielu współczesnych tytułach opowiadających o czasach po zagładzie ludzkości, większość wydarzeń będzie pretekstem do rozważań nad kształtem człowieczeństwa i relacjami społecznymi. Nowością jest oddanie świata do dyspozycji nastolatków. Ci, choć muszą szybko dorosnąć, nie pozbyli się wszystkich problemów charakterystycznych dla swojego wieku.

Za The Rain odpowiedzialni są twórcy znani wielbicielom skandynawskiego kina.

REKLAMA

Głównymi pomysłodawcami są Jannik Tai Mosholt (Rita, Follow the Money), Esben Toft Jacobsen (Wielki niedźwiedź, Beyond Beyond) oraz Christian Potalivo (Nowi lokatorzy, Long Story Short). W ekipie producenckiej znaleźli się Jonas Allen oraz Peter Bose, odpowiedzialni za Zabójców czy Małżeńskie porachunki. Za reżyserię części odcinków odpowiada Kenneth Kainz, reżyser Wszystkowidzącej. Z kolei na ekranie pojawią się tacy aktorzy, jak Alba August, Mikkel Boe Følsgaard czy Lucas Lynggaard Tønnesen.

Składający się z ośmiu odcinków 1. sezon The Rain można już obejrzeć na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA