REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tylko u nas zobaczysz zapowiedź najnowszego serialu Netfliksa. Tak wygląda postapokaliptyczny świat The Rain

Wielu twórców próbowało odpowiedzieć sobie na pytanie, jak prezentowałaby się nasza rzeczywistość, gdyby doszło do nieodwracalnej katastrofy. Pierwsza zapowiedź serialu The Rain zdradza nam, jak postapokaliptyczny świat będzie wyglądał w wykonaniu Netfliksa.

29.01.2018
9:01
the rain netflix
REKLAMA
REKLAMA

Niemiecki Dark jest jednym z moich ulubionych zeszłorocznych tytułów i dlatego z ogromną niecierpliwością wyczekuję nowych produkcji Netfliksa realizowanych w Europie. The Rain to pierwszy duński serial wyprodukowany pod szyldem Netflix Original. Trzeba przyznać, że zapowiada się on bardzo interesująco.

The Rain pokaże nam postapokaliptyczny świat.

the rain netflix class="wp-image-129271"

Minęło sześć lat od ataku wirusa, który uśmiercił większą część mieszkańców Skandynawii. Już w krótkim zwiastunie widzimy zniszczony, opustoszały świat. Bohaterami tej historii jest rodzeństwo, które postanawia opuścić swoją dotychczasową kryjówkę (prawdopodobnie widzimy ją w zwiastunie) i wyrusza w poszukiwaniu innych ocalałych. Wkrótce do głównych postaci dołączy grupa nastolatków. Razem będą próbowali odnaleźć resztki zniszczonej cywilizacji.

Zazwyczaj historie o świecie po katastrofie są przyczynkiem do rozważań nad kondycją ludzkości i relacjami społecznymi. W The Rain będzie podobnie.

Młodzi bohaterowie w tym świecie mogą być tym, kim chcą, ale przecież jasne jest, że w brutalnej rzeczywistości będą musieli bardzo szybko dorosnąć. A kiedy walczy się o przetrwanie nasze przekonania zostają wystawione na próbę. Ze szczątków dostępnych informacji wiemy, że choć w wyniku katastrofy zginęło mnóstwo ludzi i świat całkowicie się zmienił, ci którzy zostali wciąż borykają się też ze starymi problemami - zazdrością, skutkami dojrzewania.

Niecierpliwie czekam na kolejne informacje o tej produkcji, bo zwiastun postawił więcej pytań, niż dał odpowiedzi. Najbardziej zastanawia mnie, czym jest ten tytułowy deszcz i czy na zgliszczach cywilizacji powstały jakieś nowe organizacje, państwa.

Serial ma pojawić się w serwisie Netflix wiosną 2018 roku. Jako pierwsi w Polsce prezentujemy jego zapowiedź:

REKLAMA

Twórcami produkcji są Jannik Tai Mosholt (Rząd, Rita, Follow the Money), Esben Toft Jacobsen (Wielki niedźwiedź, Beyond Beyond) oraz Christian Potalivo (Dicte, Nowi lokatorzy, Long Story Short). Cieszy mnie zwłaszcza obecność scenarzysty Borgen, bo ten tytuł to jeden z najlepszych seriali politycznych, jakie widziałem w ostatnich latach.

W serialu wystąpią m. in.: Alba August, Mikkel Boe Følsgaard, Lucas Lynggaard Tønnesen.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA