REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Adam Driver idzie szturmem po Oscara. „The Report” od Amazona to nowy głośny tytuł, który bazuje na prawdziwych wydarzeniach

Adam Driver idzie po Oscara. Wczoraj zadebiutował zwiastun „Historii małżeńskiej” Noah Baumbacha, z Driverem i Scarlett Johansson. Dzisiaj pojawiła się pierwsza zapowiedź „The Report” Scotta Z. Burnsa. O obu głośno mówi się już w kontekście przyszłorocznego sezonu nagród.

22.08.2019
17:08
Adam Driver idzie szturmem po Oscara. Zwiastun The Report intryguje
REKLAMA
REKLAMA

Na wstępie warto zaznaczyć, że obie produkcje powstały na zlecenie platform streamingowych – Netfliksa i Amazon Prime Video. Zostaną też wypuszczone do amerykańskich kin, aby móc pretendować do oscarowych nominacji. To kolejny raz, gdy platformy video on demand próbują swoich szans w wyścigu po najważniejszą filmową nagrodę. Biorąc pod uwagę, że w tym roku „Roma” Alfonso Cuaróna, wyprodukowana przez Netfliksa, zgarnęła aż trzy statuetki, gra warta jest świeczki.

Zwłaszcza, jeśli dzięki temu powstają intrygujące i godne uwagi dzieła.

Takim na pewno zapowiada się „The Report”. Historia, opowiedziana w filmie Burnsa bazuje na prawdziwych wydarzeniach i rzeczywistym raporcie dotyczącym praktyk CIA, omawiającym stosowanie tortur przez placówki państwowe, w wyniku serii działań po atakach z 11 września.

Adam Driver wciela się w idealistycznego pracownika senatu, który na zlecenie swojej szefowej, pani senator Dianne Feinstein (Annette Bening), ma przeprowadzić śledztwo na temat Programu Zatrzymań i Przesłuchań, wprowadzonego przez CIA. Mężczyzna wpadnie na trop spisku na najwyższym szczeblu władzy, który ma na celu niszczenie dowodów, omijanie prawa, a także ukrycie brutalnego sekretu przed amerykańskim społeczeństwem.

Premiera filmu odbyła się podczas Festiwalu Filmowego Sundance na początku roku.

Teraz obraz pojawi się także na festiwalu w Toronto. A stamtąd najprawdopodobniej na listy produkcji nominowanych do Złotych Globów i Oscarów. Pierwsza zapowiedź zwiastuje bowiem nie tylko intrygujące podejście do ciekawego tematu, ale także dobre aktorstwo wszystkich członków obsady.

Annette Benning w filmie The Report class="wp-image-316092"
REKLAMA

W filmie występują także: Michael C. Hall („Dexter”), Ted Levine („Wyspa Tajemnic”), Jennifer Morrison („Dr. House”, „Once Upon a Time”), Jon Hamm („Mad Men”), Tim Blake Nelson („Ballada o Busterze Scruggsie”), czy Corey Stoll („Ant-Man”).

Film trafi do amerykańskich kin 15 listopada. Na platformę Amazon Prime Video trafi natomiast już 29 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA