REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

The Rock w remake'u "Wielkiej draki w chińskiej dzielnicy"

Jeśli nie jesteście jeszcze zmęczeni informacjami o kolejnym remake'u filmu sprzed lat, ta informacja może was ucieszyć. Otóż: nowej wersji doczeka się "Wielka draka w chińskiej dzielnicy", VHS-owy klasyk w reżyserii Johna Carpentera. W roli głównej prawdopodobnie wystąpi Dwayne "The Rock" Johnson.

02.06.2015
9:39
The Rock w remake'u Wielkiej draki w chińskiej dzielnicy
REKLAMA
REKLAMA

"Wielka draka w chińskiej dzielnicy" była kolosalną finansową porażką kinową, która przyniosła producentom niemal dziewięć milionów dolarów strat. Przy budżecie wynoszącym 20 milionów, w Ameryce widowisko zarobiło raptem 11. Nie przeszkodziło to jednak temu filmowi w osiągnięciu statusu kultowego, do którego do dziś wielu fanów żywi ogromny sentyment. Swoją popularność zawdzięcza on przede wszystkim transmisjom telewizyjnym i kasetom VHS.

Hollywood ostatnimi laty nader chętnie sięga po wszystkie dzieła sprzed lat, które niegdyś zaskarbiły sobie sympatię widzów. W końcu padło i na "Wielką drakę w chińskiej dzielnicy". Udział w remake'u tej produkcji negocjuje Dwayne "The Rock" Johnson, który miałby wcielić się w postać głównego bohatera, Jacka Burtona, w oryginale granego przez Kurta Russela.

Johnson kojarzony jest przede wszystkim z udziału w trzech częściach "Szybkich i wściekłych" oraz kiczowatym "Królu Skorpionie". Aktor, który jest także znanym wrestler, jest ponoć wielkim fanem pierwszej wersji "Wielkiej draki w chińskiej dzielnicy" i udział w remake'u byłby spełnieniem jednego z jego marzeń. Wydaje się więc, że podpisanie kontraktu między nim a wytwórnią 20th Century Fox, która zrealizuje film, jest jedynie kwestią czasu.

REKLAMA
the rock wielka draka w chińskiej dzielnicy

Scenarzystami nowej "Wielkiej draki w chińskiej dzielnicy" będą Ashley Miller i Zack Stentz, autorzy scenariusza do "X-Men: Pierwsza klasa". Data premiery pozostaje na razie nie ustalona.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA