REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tak wygląda potwór z The Shape of Water od Guillerma del Toro

Najnowsza baśń od Guilerma del Toro zdecydowanie nie należy do filmów dla całej rodziny. Ma oznaczenie tylko dla dorosłych, nie brakuje w niej wulgaryzmów i przemocy. Ale i tak zapowiada się naprawdę intrygująco.

14.09.2017
20:56
The Shape of Water zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Akcja filmu dzieje się w 1963 roku, w Baltimore. Główną bohaterką jest Eliza (Sally Hawkings), sprzątaczka pracująca w ściśle strzeżonym rządowym laboratorium. Pewnego dnia odkrywa jeden z eksperymentów: wodną istotę (Doug Jones), która wykorzystywana jest do przerażających i bolesnych doświadczeń. Eliza postanawia pomóc stworowi i umożliwić mu ucieczkę. Do wykonania swojego planu angażuje koleżankę z pracy (Octavia Spencer) i swojego sąsiada (Richard Jenkins).

To tyle, jeżeli chodzi o oficjalne wieści na temat najnowszego dzieła Guillerma del Toro. W pierwszym zwiastunie Shape of Water niebieskozielony potwór pojawił się na bardzo krótką chwilę. Dziś jednak, dzięki drugiemu zwiastunowi, możemy obejrzeć potwora w całej okazałości.

Tak wygląda potwór w Shape of Water:

REKLAMA

Wygląda naprawdę ciekawie. Jest wysoki, potężny, wystają mu kolce z kręgosłupa, a jego ramiona i klatka piersiowa wydają się świecić na niebiesko. Jest też świetnie zagrany. Doug Jones pracował już nad takimi filmami, jak Hellboy czy Labirynt Fauna, miał więc okazję do niesamowitych acz potwornych kreacji. Jego postać, jestem przekonany, będzie zabawna i poruszająca. Widać to zresztą na prezentowanym zwiastunie.

Film już teraz stał się laureatem Złotego Lwa w Wenecji, mówi się też, że produkcja ma duże szanse do bycia nominowaną do tegorocznych Oscarów. Czy słusznie? Musimy się uzbroić w nieco cierpliwości, by się przekonać. Film Shape of Water ma trafić do kin 8 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA