REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Dzieje się

W "The Sims 4" możesz dodać postaciom blizny pooperacyjne i aparaty słuchowe. Nowa aktualizacja

To się dzieje. Czasy, kiedy w Simsach można było jedynie zmienić płeć, kolor włosów, kształt figury, już dawno minęły. Twórcy gry postanowili wykonać gest w kierunku osób transpłciowych i niepełnosprawnych, wprowadzając do gry nowe opcje. Od teraz postaci będą mogły być wyposażone w medyczne urządzenia, a nawet mieć blizny pooperacyjne.

02.02.2023
15:24
simsy aktualizacja
REKLAMA

"The Sims", czyli gra w pewnym stopniu symulująca życie, pozwala na tworzenie Simów i ich domów w najdrobniejszych szczegółach. Gracze kontrolują ich życie, decydują, w jakich domach będą mieszkać i z kim będą się spotykać. Teraz twórcy gry poszli krok dalej, robiąc ukłon w kierunku osób transpłciowych i niepełnosprawnych. Sprawili, że charakter gry zmienił się na bardziej inkluzywny.

REKLAMA

"The Sims 4" – najnowsza aktualizacja

We wtorek gracze mogli po raz pierwszy skorzystać z najnowszej aktualizacji "The Sims 4". Wśród dodatkowych funkcji do tworzenia postaci pojawiły się blizny pooperacyjne, jak blizny po mastektomii, bindery, czyli specjalnie zaprojektowane elementy garderoby, pomagające ukryć piersi, dociskając je do klatki piersiowej, czy bielizna modelująca. Innymi opcjami, w które można wyposażyć Sima są glukometry i aparaty słuchowe.

REKLAMA
Twitter - informacja o nowych opcjach na profilu "The Sims"

To nie pierwsze zmiany istotne z perspektywy osób transpłciowych i niebinarnychpisze Grupa Stonewall. Okazuje się, że już w 2016 roku gra nie ograniczyła się do podziału na dwie płcie, co umożliwiło bardziej elastyczne budowanie tożsamości tworzonej postaci, a w zeszłym roku pojawiła się możliwość wyboru zaimków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA