REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Reżyser „Tamtych dni, tamtych nocy” prezentuje nowy zwiastun nadchodzącego filmu – „The Staggering Girl”

Luca Guadagnino, reżyser nagrodzonego Oscarem filmu „Tamte dni, tamte noce” czy niedawnego remake’u horroru „Suspiria”, który podzielił publiczność, zaprezentował właśnie nowy zwiastun swojego najnowszego projektu. To film krótkometrażowy „The Staggering Girl”.

04.02.2020
10:57
The Staggering Girl - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Film zaprezentowano premiero podczas ubiegłorocznego festiwalu filmowego w Cannes, na taśmie 35mm. Na planie krótkiego metrażu spotkali się Julianne Moore, Kyle McLahlan, KiKi Layne, Marthe Keller, Alba Rohrwacher, czy znana z nowej wersji „Suspirii” Mia Goth.

Produkcja na razie owiana jest sporą dozą tajemnicy.

Choć znamy już zarys fabuły filmu, a w sieci pojawił się pierwszy zwiastun, w zasadzie nie zdradzają one zbyt wiele, jeśli chodzi o to, czego możemy spodziewać się po najnowszym dziele reżysera.

Francesca jest córką znanej włoskiej malarki o niemieckich korzeniach, Sophii Moretti. Gdy starsza kobieta zaczyna mieć problemy ze wzrokiem, córka próbuje namówić ją do przeprowadzki do jej mieszkania w Nowym Jorku. Podczas konfrontacji z matką w rodzinnym domu we Włoszech, obie kobiety zalewa fala żywych i namacalnych wspomnień, pełnych bólu i spełnienia – głosi oficjalny opis fabuły krótkiego metrażu.

Krótka zapowiedź przyciąga niepokojącym klimatem i specyficzną pracą kamery, która zdaje się krążyć za bohaterami.

Materiał swoją stonowaną i niemal wyblakłą paletą barwną przypomina raczej styl flirtującej z horrorem „Suspirii”, aniżeli pełne słońca i sensualności „Tamte dni, tamte noce” czy „Nienasyconych”, czyli poprzednie uznane filmy reżysera.

The Staggering Girl - kadr z filmu class="wp-image-372159"
REKLAMA

Krótki metraż jest formą specyficzną, jeśli chodzi o dostępność. Taki format rzadko pojawia się w obiegu kinowym, poza festiwalami filmowymi. Nie dziwi zatem, że „The Staggering Girl” trafi bezpośrednio na platformę streamingową, z pominięciem dystrybucji kinowej. W ten sposób będzie mieć szansę jak najszybciej dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Produkcja trafi do serwisu streamingowego MUBI, dostępnego również w Polsce, już 15 lutego tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA