REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Los bywa naprawdę ironiczny. The Weinstein Company zostało kupione przez kobietę

To wręcz symboliczny zwrot akcji w tym dramacie w trzech aktach, którego anty-bohaterem stał się Harvey Weinstein. Założona przez niego firma zostanie uratowana przed bankructwem przez Marię Contreras-Sweet, która kiedyś należała do gabinetu administracji prezydenta Baracka Obamy.

02.03.2018
14:28
weinstein company
REKLAMA
REKLAMA

To historia, która nadaje się na pełen dramaturgii i niesamowitych zwrotów akcji film. Opowieść zaczęła się pod koniec lat 80. i rozwijała się przez całe lata 90. oraz pierwszą dekadę XXI wieku. Harvey Weinstein i jego brat przyczynili się do rozpoczęcia nowej ery amerykańskiego kina niezależnego, dorobili się fortuny oraz znaczącej pozycji w Hollywood.

Kiedy jednak w zeszłym roku zaczęły wypływać na światło dzienne szokujące wyznania ofiar molestowania seksualnego, którego dopuszczał się Harvey Weinstein, cała jego kariera i dorobek legły w gruzach. A założona przez niego firma, The Weinstein Company, znalazła się w stanie bankructwa. Wszystko to zapoczątkowało ruch społeczny #MeToo, który szybko wyszedł daleko poza Hollywood.

Nie przypominam sobie podobnego skandalu, nie tylko w historii branży rozrywkowej, ale w ogóle jakiejkolwiek działalności publicznej czy biznesowej. Weinstein spotkał się z potępieniem całego świata, a jego nazwisko i firma doznały ciosu, który zwala z nóg na zawsze. Jednak w tej całej historii pojawił się jeszcze jeden nieoczekiwany zwrot akcji.

Na scenę wkroczyła bowiem Maria Contreras- Sweet, której firma postanowiła kupić The Weinstein Company, tym samym ratując ją przed bankructwem.

Contreras-Sweet chce oczywiście odbudować firmę Weinsteina, zmienić jej nazwę oraz naturę działalności, tym samym uchronić jej pracowników przed utratą pracy i stworzyć fundusz skupiony na kompensacji pokrzywdzonych przez Weinsteina ludzi.

Chcemy wspierać ofiary i jednocześnie chronić pracowników – uważam, że te działania są najlepszym możliwym krokiem -  mówi Maria Contreras-Sweet.

REKLAMA

Czy można sobie wyobrazić lepszy obrót spraw związany z całą aferą Weinsteina i akcją #MeToo, w której głównymi poszkodowanymi były w większości kobiety niż to, że teraz to kobieta przejmuje tę firmę w swoje ręce?

The Weinstein Company ma zostać wykupione przez firmę Contreras- Sweet oraz Rona Burkle’a, potentata rynku supermarketów. Okazuje się, że wiara w happy-endy jest jak najbardziej na miejscu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA