REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

George R.R. Martin udostępnił fragment z "The Winds of Winter"

George Martin, jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy fantasy, autor bestsellerowej sagi "Pieśni Lodu i Ognia", na podstawie której HBO stworzyło serial "Gra o Tron", udostępnił na swoim blogu fragment z "The Winds of Winter" - najnowszej, jeszcze nie skończonej części serii. 

28.03.2014
10:57
gra o tron
REKLAMA
TheWindsofWinter
REKLAMA

Rozdział zatytułowany jest "Mercy" i jest to jednocześnie imię bohaterki, z perspektywy której został on napisany. Udostępniony tekst, według słów George'a Martina, nie był nigdy wcześniej publikowany, ani odczytywany na jakimkolwiek konwencie. Poza autorem, widzieć mieli go jedynie wydawcy cyklu. Jednocześnie Martin podkreślił, że został on napisany już bardzo dawno temu. Pierwszy jego szkic został był jednak przerabiany dziesiątki razy, aż do uzyskania obecnej formy.

Nieustanna przerabianie, dopisywanie, przepisywanie i kasowanie już napisanych fragmentów "Pieśni Lodu i Ognia" to dla Martina standard. Pisanie kolejnych części sagi zabiera mu bardzo dużo czasu, ponieważ chce, żeby ich poziom był jak najwyższy. Zdarza mu się też, że stworzy rozdział z którego jest bardzo zadowolony, ale nie potrafi go nigdzie wcisnąć, ponieważ nie jest spójny z opisywaną fabułą.

REKLAMA

Data premiery szóstego tomu "Pieśni Lodu i Ognia" - "The Winds of Winter" pozostaje nieokreślona. Zapytany o w ubiegłym roku o to, ile jeszcze trzeba będzie na niego czekać, George Martin odpowiedział jedynie "długo".

george-martin
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA