REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka

Muzyka Hansa Zimmera zachwyci was na żywo. Koncert już w przyszłym roku

Dla fanów takich produkcji jak Król Lew, Gladiator czy Mroczny rycerz przyszły rok zapowiada się wspaniale. Show, za którego przygotowane odpowiedzialny jest Hans Zimmer, jeden z największych kompozytorów muzyki filmowej naszych czasów, zawita do Polski 17 marca 2019 roku.

16.10.2018
12:13
The World of Hans Zimmer
REKLAMA
REKLAMA

Hans Zimmer to jeden z najbardziej utytułowanych kompozytorów muzyki filmowej naszych czasów. Bez jego muzyki filmy takie jak Incepcja, Piraci z Karaibów, czy Interstellar nie poruszyłyby tak wielu widzów na świecie, czego potwierdzeniem jest chociażby 11 nominacji kompozytora do Oscara (w tym jedna wygrana za Króla Lwa).

Ten koncert to obowiązkowa pozycja dla miłośników światowej klasy muzyki filmowej. Z kolei fani, którzy byli już na wcześniejszych widowiskach, mogą się spodziewać czegoś zupełnie nowego. The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration to wydarzenie oparte na twórczości kompozytora granej przez orkiestrę symfoniczną na żywo. I chociaż sam artysta nie będzie przewodził koncertowi, to odpowiada on w pełni za przygotowanie spektaklu muzycznego. Dodatkową atrakcją w trakcie koncertu ma być projekcja scen z filmów, do których kompozytor tworzył swoją muzykę.

Tego wieczora na scenie będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć osoby wcześniej znane z poprzednich wielkich produkcji koncertowych Zimmera. Wśród nich będzie na przykład Pedro Eustache, flecista odpowiedzialny za gros ścieżek dźwiękowych stworzonych na potrzeby Piratów z Karaibów. Z kolei orkiestrę symfoniczną podczas koncertu poprowadzi Gavin Greenaway, brytyjski kompozytor i dyrygent. Greenaway to wieloletni współpracownik Zimmera. Dwaj artyści spotykali się już podczas produkcji takich filmów jak Gladiator czy Pearl Harbor.

The World of Hans Zimmer to widowisko, które przypomina jak wielka moc drzemie w muzyce symfonicznej.

REKLAMA

Bilety zaczynają się od 149 złotych, a za ich oficjalną dystrybucję odpowiada Eventim oraz jego partnerzy, sieci Empik, Saturn i Media Markt.

Koncert The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration odbędzie się już 17 marca 2019 roku w TAURON Arena Kraków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA