REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

W tym roku lato bez Open'era, ale ten news wynagradza wszystko: Thom Yorke za rok w Gdyni

Choć tego lata, z powodu pandemii, Open'er Festival został odwołany, melomani zdecydowanie mają na co czekać. Właśnie ogłoszono gwiazdy przyszłorocznej edycji imprezy. Na gdyńskiej scenie pojawią się m.in. Thom Yorke i The Chemical Brothers.

28.05.2020
15:44
thom yorke I chemical brothers na opener festival 2021
REKLAMA
REKLAMA

To już oficjalne — dziś organizatorzy gdyńskiego festiwalu Open'er potwierdzili część gwiazd, które wystąpią podczas przyszłorocznej edycji imprezy (tegoroczna została odwołana z powodu koronawirusa). Ujawnione nazwiska świadczą o tym, że naprawdę jest na co czekać: na kultowym festiwalu wystąpią bowiem Thom Yorke, The Chemical Brothers i Seasick Steve.

Fani Radiohead (i nie tylko) w siódmym niebie.

Rzecz jasna, z największym entuzjazmem sympatyków imprezy spotkała się zapowiedź występu Thoma Yorke'a, który jest jednym z najbardziej cenionych przedstawicieli muzyki alternatywnej, a serca fanów zaskarbił sobie już wiele lat temu jako członek grupy Radiohead.

Lider Radiohead współpracował m.in. z takimi muzycznymi legendami jak PJ Harvey, Tom Jones czy Björk. Oprócz występów z zespołem, równolegle rozwija się jako solowy artysta i ma na koncie sukcesy w dziedzinie muzyki filmowej — jest autorem soundtracków do takich filmów, jak m.n. „Suspiria” i „Idol”. Jego twórczość stała się również inspiracją dla samego Paula Thomasa Andersona, który poświęcił muzykowi swój film „Anima” (tę piętnastominutową etiudę obejrzycie na Netfliksie).

Muzyczna chemia braci.

Ed Simmons i Tom Rowlands to kolejna ikony muzyki elektronicznej, którzy wystąpią podczas przyszłorocznej odsłony Open'era. Duet muzyków tworzący pod szyldem The Chemical Brothers ma na koncie dziewięć albumów, a tworzona przez nich muzyka towarzyszyła fabule takich kinowych hitów jak m.in. „Vanilla Sky”, „Slumdog. Milioner z ulicy” czy „Efekt motyla”.

Skazany na bluesa Seasick Steve.

Trzecim potwierdzonym artystą, który wystąpi przed gdyńską publicznością latem 2021 roku, jest bluesowy wokalista i gitarzysta, Seasick Steve. To zarazem kolejna kultowa postać świata muzyki. W lipcu ukaże się jego nowy album zatytułowany „Love & Peace”.  3 lipca muzyk zagra na Open'erze.

A co z tymi, którzy już kupili bilety?

Po odwołaniu tegorocznego Open'era, nasunęło się pytanie o to, co z tymi, którzy zdążyli kupić już bilety na festiwal. Organizatorzy imprezy jednak uspokajają: bilety nie tracą ważności i uprawnią ich posiadaczy do wstępu na przyszłoroczne koncerty:

Zachowując swój bilet na Open’er 2020 zyskujesz gwarancję udziału w festiwalu w 2021 roku w najlepszej cenie. W ten sposób wspierasz również artystów i cały świat muzyczny w czasach pandemii — czytamy na stronie organizatorów.

REKLAMA

Sprzedaż biletów na Open’er 2021 rozpocznie się 1 lipca br. od puli Regular Tickets w cenie 649 zł (karnet 4 - dniowy), 459 zł (karnet weekendowy) oraz 315 zł (bilet jednodniowy). Na Open’er 2021 nie będzie prowadzona sprzedaż biletów oraz karnetów z puli Fan Tix oraz Early Bird Tickets. Start sprzedaży rozpocznie się z poziomu Regular Tickets.

Trudno nam sobie wyobrazić lato bez Open’era. Ten rok będzie trudny, ale już wybiegamy myślami i marzeniami w przyszłość. Dobra wiadomość jest taka, że tegoroczny program w większości powróci w przyszłym roku, uzupełniony o sporo nowych elementów.Będziemy z Wami w nieustannym kontakcie, mamy sporo nowych pomysłów i zaczynamy wspólne przygotowania do spektakularnej edycji 2021! — informują organizatorzy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA