REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

TIDAL rozpycha się na polskiej scenie. Platforma bierze polskich muzyków na czasową wyłączność. Od dzisiaj

Po głośnej promocji dla wszystkich klientów operatora Play, TIDAL podejmuje kolejne kroki, aby zdominować rodzimy rynek streamingu muzyki. Tym razem to zawartość na czasową wyłączność, dostępną jedynie na omawianej platformie. Tidal rozpoczyna współpracę z polskimi artystami, rozpoczynając od dzisiaj.

17.02.2016
18:26
TIDAL bierze polskich muzyków na czasową wyłączność
REKLAMA
REKLAMA

Podmioty stojące za platformą TIDAL starają się podejmować działania silnie zorientowane na polski rynek muzyczny. Nie chodzi tutaj tylko o współpracę z telekomem P4, ale również negocjacje, jakie od dłuższego czasu prowadzone są z polskimi artystami. Pierwszym owocem współpracy jest czasowa wyłączność twórczości Margaret na TIDAL-u.

Utwór będzie dostępny wyłącznie na tej platformie, przez pierwsze 24 godziny od premiery. Każdy, kto będzie chciał odsłuchać poważnego kandydata na polskiego reprezentanta na kolejnej Eurowizji (a tak mówi się o tym utworze), powinien odwiedzić TIDAL.

margaret tidal class="wp-image-60023"

Margaret to artystka, która w 2013 roku zadebiutowała melodyjnym i mocno popowym singlem „Thank You Very Much”. Utwór znalazł się na 2. miejscu listy AirPlay, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych oraz zajął 41. miejsce na oficjalnej liście sprzedaży w Niemczech, 38. pozycję w Austrii i 22. miejsce we Włoszech.

W 2014 roku Margaret zagrzewała do walki polskich siatkarzy utworem Start a Fire, który stał się oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Singiel znalazł się ponadto na 10. miejscu listy AirPlay.

Pod koniec sierpnia ukazał się jej debiutancki album studyjny "Add the Blonde". Wydawnictwo uplasowało się na 8. miejscu na polskiej liście sprzedaży oraz uzyskało status platynowej płyty. W 2015 roku jej kolejny singel – „Heartbeat” – uplasował się na 11. pozycji listy dwudziestu najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich radiostacjach. Pod koniec roku premierę miał drugi album studyjny piosenkarki – „Just the Two of Us”, nagrany w duecie z Mattem Duskiem. Płyta była notowana na 28. miejscu w zestawieniu OLiS.

margaret tidal 2 class="wp-image-60022"

Artystka została laureatką takich nagród jak MTV Europe Music Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do Kids’ Choice Awards, Wiktorów oraz telekamer.

REKLAMA

Jak zapowiadają włodarze muzycznej platformy TIDAL, to dopiero początek ich współpracy z polskimi artystami. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się wielu podobnych inicjatyw.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA