REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Prezent od Tidala na święta: 12 dni planu HiFi za darmo

Tidal przygotował świetną promocję na święta. Przez 12 dni będzie darmowy, a w aplikacji codziennie będą pojawiały się ekskluzywne treści.  

22.12.2017
18:37
tidal
REKLAMA
REKLAMA

Darmowy Tidal sam w sobie nie jest żadną nowością. Dotychczas mogliśmy korzystać bowiem z 30-dniowego okresu próbnego. Przed jego zakończeniem można było zrezygnować bez ponoszenia kosztów. Jeśli jednak się zagapiliśmy, to z konta znikała miesięczna opłata. Tym razem Tidal nie wymaga jednak podawania numeru karty.

Promocja Tidala wystartuje w święta i potrwa 12 dni.

Przez ten czas będziemy mogli korzystać z Tidala HiFi w bezstratnej jakości dźwięku i oglądać wideo w jakości HD (Tidal ma bogatą bazę zapisanych koncertów czy wywiadów).

Zwykły abonament Tidala kosztuje 19,99 zł miesięcznie, a ten HiFI dwa razy więcej. Warto jednak wspomnieć, że usługa streamingowa miała już wiele promocji z polskimi operatorami. Abonenci Play mogą przykładowo korzystać z Tidala przez dwa lata za darmo. Natomiast w T-mobile nie płacą oni za transfer danych.

Konkurenci nie zasypiają gruszek w popiele.

Najnowszym graczem na naszym rynku jest Amazon Music Unlimited, który klientów chce przyciągnąć bardzo tanim planem dla swoich urządzeń Echo. Miesięcznie uszczupli on nasz portfel zaledwie o 8 zł. Jeśli zaś muzyki chcemy słuchać także z innych urządzeń, wówczas cena wzrasta do 17 zł.

W Spotify mniej zapłacą studenci i uczniowie - 9,99 zł. Na pozostałych czeka standardowy abonament w wysokości 19,99 zł (przez pierwsze 3 miesiące stawka wynosi 0,99 zł). Spotify dysponuje także opcją darmową. Wówczas losowo odtwarzane piosenki przeplatane są reklamami.

REKLAMA

Darmowe, czyli z reklamami, może być też Google Play Music. Standardowy abonament wynosi zaś standardowe 19,99 zł. Tyle samo miesięcznie przyjdzie nam zapłacić za Deezera i Apple Music.

Różnice pomiędzy każdym z serwisów są niewielkie. Amazon jest najtańszy, ale nawet w ciągu kilku miesięcy oszczędności wyniosą co najwyższej kilkanaście złotych. Przewagi upatrywać można w wybranych albumach, które pojawiły się w jednym serwisie, a z jakichś powodów nie trafiły do konkurencji. Na fanów muzyki w najwyższej jakości czekają zaś tylko Tidal i Dezzer, w których abonamenty HiFi są nieco droższe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA