REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tidelands to nowy serial oryginalny Netfliksa prosto z Australii. Jest już zwiastun

Netflix prezentuje zwiastun swojej nowej produkcji. Tym razem jest to serial Tidelands, który został nakręcony w Australii. 

23.10.2018
14:25
tidelands netflix
REKLAMA
REKLAMA

Chyba największą zaletą wielkich, globalnych serwisów VoD jest to, że swoje ogromne przychody inwestują na lokalnych rynkach. Często efekty tych inwestycji są najwartościowszymi produkcjami w serwisach. Żeby nie być gołosłownym, wystarczy przypomnieć Dark od Netfliksa, Pustkowie od HBO czy Rojst od Showmaksa. Z ogromnym zainteresowaniem śledzę kolejne doniesienia od lokalnych produkcjach zrealizowanych przez gigantów VoD.

Tym razem pojawił się zwiastun serialu Tidelands.

To produkcja prosto z Australii. Netflix zabierze nas do świata pełnego tajemnic i... syren. Nie jestem pewien, czy będę modelowym odbiorcą tego serialu, ale oficjalny opis jest przynajmniej zaskakujący.

Była więźniarka wraca do rodzinnej wioski rybackiej. Wyrzucone na brzeg zwłoki doprowadzają ją do odkrycia tajemnic skrywanych przez mieszkańców: pół syren, pół ludzi.

Zwiastun nie zapowiada jednak serialu rodem od Disneya albo produkcji dla nastolatków. Tu na pierwszy plan wysuwa się klimat, a muzyka przywodzi na myśl raczej kryminał niż opowieść o syrenkach. Zresztą sam serial jest opisywany jako kryminał z wątkami paranormalnymi, liczę więc na to, że tym razem dostaniemy przedstawienie syren, które będą - trochę mocniej - czerpać z mitologii, niekoniecznie zaś z produkcji dla dzieci. Ciekawe, że zaledwie kilka miesięcy temu w HBO również pojawił się serial pod wiele mówiącym tytułem - Syrena.

REKLAMA

W serialu Tidelands pierwsze skrzypce zagra Charlotte Best. To ona wcieli się w Cal McTeer, która wróci do domu po długim pobycie w więzieniu. Na ekranie pojawi się również Elsa Pataky (grała między innymi w 6., 7. i 8. części Szybkich i wściekłych), a także Aaron Jakubenko, Peter O'Brien, Mattias Inwood. Scenariusz do serialu napisali: Stephen M. Irwin i Leigh McGrath.

Serial Tidelands zobaczymy już 14 grudnia w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA