REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Dzieje się

Dzięki krótkiemu filmikowi na TikToku, jego powieść stała się bestsellerem. Ogromny sukces prawnika-pisarza z USA

Media społecznościowe, w tym TikTok mają ogromną moc i pozwalają nikomu nieznanym osobom zostać gwiazdami i wypromować ich twórczość. Przekonał się o tym amerykański prawnik Lloyd Devereus Richard. Jeden filmik opublikowany na TikToku sprawił, że jego książka stała się bestsellerem.

16.02.2023
11:28
Ten prawnik odniósł ogromny sukces na Tik Toku
REKLAMA

Instagram i TikTok to narzędzia tak potężne, które sprawiają, że mnóstwo nikomu nieznanych osób może w krótki sposób wypromować swoją twórczość, pokazać, czym się zajmuje na co dzień i zyskać status gwiazdy. Anerykański prawnik Loyd Devereux Richards potrzebował aż 14 lat, by napisać thriller kryminalny o detektywie z FBI, będącego na tropie seryjnego mordercy.

REKLAMA

Dzięki TikTokowi prawnik pisarz z USA odniósł wielki sukces. Jego książka stała się bestsellerem.

Książka zatytułowana "Stone Maidens" choć trafiła na półki do księgarń, nie zainteresowała czytelników. Wtedy prawnik zaczął wątpić, czy powieść kiedykolwiek zdoła zainteresować ludzi i czy zyska jakiekolwiek uznanie. Właśnie wtedy, gdy autor książki był już tak bardzo zrezygnowany, jedna z jego córek wpadła na pomysł, aby włączyć pracę ojca na TikTok.

@stonemaidens

After 25 years of little hope, this happened. Never give up! #stonemaidens #booktok #authorsoftiktok #1bestseller

♬ stuff we did - favsoundds

Latorośl prawnika opublikowała na TikToku króciutkie, bo zaledwiwe 16-sekundowe nagranie, w którym zdradziła, jak wyglądała droga do napisania przez jej ojca książki. Pod nagraniem zdecydowała się umieścić komentarz-apel, w którym zasugerowała, by choć część internautów wsparła finansowo jego książkę. Na reakcję ludzi nie trzeba było długo czekać. Ta była niemal błyskawiczna, a ludzie zostawili pod nagraniem ponad 9 milionów polubień.

@stonemaidens

you all are amazing! Life can be hard and then it can be wonderful suddenly (still crying) #stonemaidens

♬ original sound - Lloyd Devereux Richards author

Sukces na TikToku zmobilizował prawnika z USA do tworzenia kontynuacji książki

Samo wideo wyświetlone zostało aż 40 milionów razy. Jak się okazuje, powieść prawnika z USA została wyprzedan i stała się pierwszym bestsellerem na Amazonie. Sam zainteresowany nie krył wzruszenia tym faktem. Jego córka uwieczniła na nagraniu reakcję ojca. Prawnik-pisarz niemal wzruszył się do łez.

REKLAMA

Publikacja "Stone Maidens" nie dość, że zbiera masę pozytywnych recenzji, to w dodatku zajmuje siódme miejsce wśród najpopularniejszych książek w USA na liście Amazona. Pozytywne reakcje zmotywowały pisarza do kontynuowania thrillera.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA