REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

TK-436: A Stormtrooper Story to jeden z najciekawszych niezależnych filmów w świecie Star Wars

Do sieci trafił bardzo ciekawy, krótkometrażowy film przygotowany przez fanów Gwiezdnych wojen - TK-436: A Stormtrooper Story. Niezależna produkcja pokazuje uniwersum Star Wars z perspektywy brutalnej, męczącej, wyniszczającej wojny.

25.08.2016
11:06
TK-436: A Stormtrooper Story - świetny film Star Wars
REKLAMA
REKLAMA

Jako widzom wygodnie rozłożonym w kinowych fotelach, Gwiezdne wojny jawią się nam jako opowieść o bohaterskich rebeliantach, walczących przeciwko tyranicznemu, bezdusznemu Imperium. Gdyby jednak na moment wczuć się w zwolennika Imperium, których przecież nie brakowało, rebelianci to nikt inny jak terroryści, zagrażający ładowi i porządkowi w galaktyce.

Z takiego założenia wychodzi główny bohater filmu TK-436: A Stormtrooper Story.

Mężczyzna zaciąga się do wojska, aby służyć ku chwale Imperium. Walka z rebeliantami nie jest jednak tak łatwa i przyjemna, jak można było wnioskować z propagandowych plakatów. Film TK-436: A Stormtrooper Story pokazuje świat Gwiezdnych wojen jako znacznie brudniejszy i bezwzględny, niż ten, który znamy z wielkiego ekranu.

REKLAMA

Główną zaletą TK-436: A Stormtrooper Story jest pokazanie kosmicznej wojny domowej z perspektywy szeregowego żołnierza. Takiego, który musi czołgać się w błocie, nosi popękany pancerz, jest głodny, przemoczony i wycieńczony. Takiego, który widział wiele niepotrzebnego zła, będącego stałą, nierozerwalną częścią wojny.

TK-436: A Stormtrooper Story nieco rozczarowuje efektami specjalnymi. Momentami jest również zbyt przeciągnięty. Mimo tego, to bardzo ciekawy film niezależny, który powinien zostać obejrzany przez każdego fana Gwiezdnych wojen.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA