REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Pamiętacie Blog 27? Tola Szlagowska wraca w nowym wydaniu

Mniej więcej dekadę temu na polskim rynku muzycznym przez krótki czas funkcjonował młodzieżowy zespół Blog 27. Jedna z jego wokalistek postanowiła wrócić do show-biznesu. Oto Atmosphere promujący płytę Subtitles od Toli Szlagowskiej.

15.06.2018
14:54
tola szlagowska subtitles atmosphere
REKLAMA
REKLAMA

Blog 27 powstał w czasach, gdy przez chwilę wśród młodzieży zapanowała moda na kalifornijskiego punka. Co prawda z tym gatunkiem muzycznym wspomniany zespół miał mniej więcej tyle wspólnego, co Avril Lavigne – która również przejęła tamtą stylówę, choć grała głównie pop – ale udał się mu zaistnieć na polskiej scenie muzycznej dla małoletnich.

Blog 27 składał się z dwóch wokalistek: Alicji Boratyn i córki znanego perkusisty, Jarosława Szlagowskiego. Po zespole nie pozostał ślad, ale Toli wyraźnie zatęskniło się za śpiewaniem. Właśnie nagrała solową płytę, która w żaden sposób nie przypomina jej poprzednich dokonań.

Tola Szlagowska promuje płytę Subtitles singlem Atmosphere.

Wiodący singiel został napisany wspólnie przez Szlagowską i Tima Andersona. Ten drugi znany jest ze współpracy z Lykke Li, Twenty One Pilots i wieloma innymi utytułowanymi wykonawcami. Piosenka rzekomo była pisana aż przez sześć lat. Reszta utworów też powstawała ze znanymi producentami w studiu w Los Angeles. Sama Szlagowska również nie marnowała czasu będąc poza show-biznesem: uczyła się w Alexander Hamilton High School Music Academy.

REKLAMA

Teledysk promujący pierwszego singla został wyreżyserowany przez Tao Ruspoliego, włoskiego filmowca. Inspiracją do jego warstwy wizualnej były ponoć francuskie filmy nowej fali.

Całość zdecydowanie się broni. Nie ma śladu po zbuntowanej nastolatce, w zamian otrzymujemy leniwy, nieco melancholijny i dźwięczny utwór, który zdecydowanie zachęca do sprawdzenia reszty nagrań na albumie. Na Blog 27 zdecydowanie byłem za stary. Na dojrzałą Szlagowską… to już inna bajka. Na pewno poświęcę tej płycie kilka chwil. Mam nadzieję, że będzie ich więcej niż mniej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA