REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Tom Hanks pisarzem? Zostaną wydane opowiadania aktora

Grupa Wydawnicza Knopf Doubleday (Penguin Random House) ogłosiła, że zamierza wydać opowiadania napisane przez Toma Hanksa. Aktor ujawnia nowe talenty? Prawdopodobnie, choć jego fascynacja, której konsekwencją będą utwory literackie sięga dużo wcześniej.

04.11.2014
10:20
Tom Hanks pisarzem? Zostaną wydane opowiadania aktora
REKLAMA

Od 1978 roku Tom Hanks kolekcjonuje... maszyny do pisania. Jak sam mówi, nie jest dokładnie pewien, dlaczego to robi. Można więc uznać, że po prostu według aktora mają w sobie coś magicznego. Niektóre z maszyn, które w swojej kolekcji ma Hanks pochodzą z początków XIX wieku. Same opowiadania, choć nie będą napisane na maszynie, mają w jakiś sposób z nimi korespondować.

REKLAMA
maszyna do pisania
REKLAMA

Teksty będą luźno powiązane z fotografiami maszyn, które posiada aktor. Opowiadania nie będą mówiły o samych urządzeniach, będę raczej czymś, jak tłumaczy aktor, co mogłoby właśnie na maszynach zostać napisane.

Pozostaje nam więc czekać na wydanie i mieć nadzieję, że ktoś przetłumaczy je w Polsce. Aż nie śmiem zamarzyć, że szybko pojawią się w wersji cyfrowej, ale kto wie... Tymczasem możecie przeczytać opowiadanie Toma Hanksa, które zamieścił The New Yorker parę dni temu. Znajdziecie je TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA