REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tom Hanks chce pomóc szpitalowi w Bielsku-Białej i szuka Syreny

Związek Toma Hanksa z polską motoryzacją trwa dalej, a razem z nim chęć pomagania innym. Aktor tym razem szuka Syreny, która zostanie odrestaurowana i trafi na aukcję. Dochód z niej zostanie przeznaczony na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

21.12.2018
19:31
tom hanks syrena akcja charytatywna
REKLAMA
REKLAMA

Z pewnością każdy pamięta akcję z Maluchem, gdyż odbiła się ona głośnym echem. Wszystko wówczas zaczęło się od zdjęcia, które obiegło internet. Można było na nim zobaczyć Toma Hanksa pozującego z Fiatem 126p. Po jakimś czasie w sieci słynny Forrest Gump opublikował kolejną fotografię z innym Maluchem. Obok tych faktów obojętnie nie przeszła Monika Jaskólska z Bielsko-Białej, która uruchomiła zbiórkę pieniędzy na zakup Fiata 126p dla hollywoodzkiej sławy.

Ostatecznie kultowe auto trafiło do Stanów Zjednoczonych, a kluczyki do niego zostały wręczone aktorowi. W podzięce Hanks obiecał wesprzeć bielski szpital pediatryczny. Teraz mamy do czynienia z ciągiem dalszym tych wydarzeń.

Tom Hanks poszukuje Syrenki, którą wyremontują jego polscy przyjaciele.

Tak deklaruje w nagranym specjalnie na tę okazję wideo, które można zobaczyć poniżej. Samochód trafi następnie pod młotek, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na cele Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Za akcją, przebiegającą pod hasłem „Nie wypada nie pomagać”, stoi ponownie obdarzona wielkim sercem bielszczanka, czyli Monika Jaskólska, którą chyba można już nazwać kumpelą Hanksa, gdyż była przez niego zaproszona do Los Angeles. Jak kobieta napisała na swoim profilu na Facebooku: W tej edycji postaramy się nagłośnić problem Psychiatrii Dziecięcej. Jaskólska zachęca także do subskrypcji jej kanału na YouTubie, aby być na bieżąco z postępami akcji.

REKLAMA

Syrena to - podobnie jak Maluch - samochód produkowany w Bielsku-Białej.

Auto miało swoją premierę na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 1955 roku. Dwa lata później trafiło do produkcji w Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie. Ostatni model zjechał z linii produkcyjnej 30 czerwca 1983 roku w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA