REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tomasz Bagiński stworzy film o Wiedźminie?

Tomasz Bagiński, dyrektor kreatywny Platige Image, złożył do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wniosek o stypendium na realizację filmu fabularnego o Wiedźminie. Cóż, jeżeli ktoś może to wreszcie zrobić dobrze, to kto, jak nie on. 

21.08.2014
8:51
Tomasz Bagiński stworzy film o Wiedźminie?
REKLAMA

Tomasz Bagiński to znakomity polski artysta, zajmujący się między innymi animacją i rysunkiem. Największą sławę przyniósł mu dotychczas oparty na opowiadaniu Jacka Dukaja krótkometrażowy film animowany "Katedra", który w 2002 roku był nominowany do Oscara. Innymi jego znanymi dziełami są między innymi "Sztuka Spadania" oraz "Kinematograf".

REKLAMA

Krzysztof Spór na swoim blogu poinformował, że wniosek o dofinansowanie filmowego Wiedźmina został złożony w ramach "Stypendium scenariuszowego" i "Rozwoju projektu". Według doniesień Eurogamera, Bagiński zajmie się jego reżyserią.  Na ten moment nie wiadomo, czy miałby to być film aktorski czy animowany, choć druga opcja wydaje się zdecydowanie bardziej prawdopodobna. Tym bardziej, że nie byłoby to pierwsze zetknięcie się Bagińskiego z wykreowaną przez Andrzeja Sapkowskiego postacią. Dyrektor kreatywny Platige Image jest bowiem odpowiedzialny za imponujące i świetnie przygotowane intra i zwiastuny do gier z serii "The Witcher".

Porządny, pełnometrażowy film o "Wiedźminie" to marzenie chyba większości miłośników prozy Sapkowskiego. To kolosalnym rozczarowaniu, jakie przyniósł niesławny obraz z 2001 roku z Michałem Żebrowskim, wydawało się, że polscy filmowcy porzucą ten temat na dobre, ku uciesze wszystkich zainteresowanych. Wielu skrycie marzyło, że po sukcesie, jakim okazała się gra komputerowa, projektem zainteresuje się któraś z wielkich, zachodnich telewizji i stworzy serial godny literackiego pierwowzoru. Niestety, plotki o tym, jakoby do jego nakręcenia szykowało się HBO okazały się jedynie żartem.

REKLAMA

Bagiński wydaje się osobą, która da radę udźwignąć ciężar rozbuchanych oczekiwań fanów sagi Sapkowskiego. Wielokrotnie udowadniał już, że nie tylko jest wybitnym twórcą, ale też że doskonale czuje temat Wiedźmina i na ten moment nie ma chyba w kraju filmowca, który do tej ekranizacji nadawałby się tak bardzo, jak on.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA