REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Posłuchaj muzyki grupy Tool w sieci. Dyskografia zespołu nareszcie trafiła na platformy streamingowe

Amerykański zespół Tool działa na rynku muzycznym już od trzech dekad. Grupa z Los Angeles wydała w tym czasie cztery albumy studyjne. Na próżno ich jednak było szukać w serwisach streamingowych. Aż do dzisiaj.

02.08.2019
11:04
TOOL w streamingu
REKLAMA
REKLAMA

Grupa Maynarda Jamesa Keenana jakiś czas temu ogłosiła, że 2 sierpnia fanów czeka niespodzianka. Po latach oczekiwań fani wreszcie dostali to, o co od dawna prosili - dyskografię zespołu w niemal wszystkich serwisach streamingowych.

Albumy „Undertow”, „Ænima”, „Lateralus” i „10,000 Days” oraz EP-ka „Opiate” dostępne są teraz w większości serwisów oferujących legalny dostęp do muzyki.

Moment jest nieprzypadkowy. Ogłoszenie przyszło w idealnym momencie. Jakiś czas temu zespół zapowiedział premierę nowego albumu - pierwszego od 13 lat - na 30 sierpnia. Dzięki wypuszczeniu całej dyskografii zespołu do legalnego słuchania przez użytkowników na całym świecie, grupa przyczyniła się do zwiększenia zainteresowania nie tylko nowym materiałem, ale także całym poprzednim, wydanym na przełomie dziesięcioleci.

Jeszcze w styczniu frontmant grupy tak opisywał sprawę na Twitterze.

Nieznane są powody, dla których przez tyle lat dokonania zespołu omijały serwisy streamingowe. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dwie inne grupy, z którymi współpracuje frotman zespołu, Maynard James Keenan, czyli A Perfect Circle i Puscifer znajdują się na nich od lat. Dlaczego grupie Tool tyle czasu zajęło pojawienie się w streamingu? Niektórzy mówią, że nawet dokonania The Beatles długo czekały na pojawienie się w katalogach serwisów.

Powody są w tym momencie jednak nieważne.

REKLAMA

Katalog grupy Tool dostępny jest na: Spotify, Apple Music, Tidal, Deezer.

*Zdjęcie pochodzi z oficjalnego konta zespołu na Facebooku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA