REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Zespół Tool zagra w czerwcu w Krakowie. Bilety trafią do sprzedaży jeszcze w tym tygodniu

Amerykański zespół Tool wystąpi w Polsce w czerwcu 2019 r. na Impact Festival w Krakowie. Możliwe, że w trakcie trasy koncertowej grupa zaprezentuje nowe kawałki.

23.10.2018
17:31
tool w polsce
REKLAMA
REKLAMA

Legendarna grupa Tool została założona w 1990 r. w Los Angeles. Pierwszy krążek zespołu był bliższy popularnym wówczas rozwiązaniom heavy metalowym, ale z czasem grupa odnalazła swoje charakterystyczne brzmienie, które znalazło całe rzesze fanów.

Tool występuje w składzie: Danny Carey, Adam Jones, Maynard James Keenan i Justin Chancellor (ten ostatni zastąpił jedynie w 1995 roku basistę Paula D'Amoura). W Polsce zespół zagrał w trakcie swojej kariery koncerty w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Ostatni raz jedenaście lat temu.

Tool zagra w ramach Impact Festival 2019. Koncert odbędzie się 11 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie.

Przyszłoroczny Impact Festival będzie już siódmą edycją wydarzenia. Do tej pory przy tej okazji do naszego kraju przyjeżdżali tacy artyści i zespoły jak m.in.: Ozzy Osbourne, System of a Down, Linkin Park, Aerosmith, Black Sabbath, Red Hot Chili Peppers, Rammstein, Slayer, Kasabian, Godsmack, Thirty Seconds To Mars, Korn, Paramore czy Slipknot. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie towarzyszyć Toolowi w Krakowie w przyszłym roku, ale już sama informacja o przyjeździe zespołu do Polski zelektryzuje fanów.

Podczas europejskiej trasy koncertowej Tool zagra także koncerty m.in. w Niemczech, Czechach, Austrii, Włoszech, Holandii i Wielkiej Brytanii. Występy zespołu w 2019 roku rozpoczną się 2 czerwca w Berlinie, a zakończą dokładnie miesiąc później w Lizbonie. Pełna lista lokalizacji i dat znajduje się na oficjalnej stronie zespołu.


Rok 2019 może być dla zespołu najważniejszym od dawna. To właśnie ma zadebiutować nowy krążek Toola (a przynajmniej tak twierdzą członkowie zespołu, choć ich zapewnienia o pracach nad koleją płytą nieraz okazywały się nieprawdą). O następcy albumu 10,000 Days z 2006 roku mówi się od tak dawna, że nowa płyta Toola stała się w środowisku czym na kształt żartu. Wokalista Toola, Maynard J. Keenan, jeszcze na początku września potwierdzał jednak, że zespół pracuje nad nowym materiałem i oznaczył 2019 rok jako datę premiery wciąż niezatytułowanej płyty.

REKLAMA

Tool w Polsce - bilety

Najwięksi fani Toola będą z pewnością polować na wejściówki w ramach przedsprzedaży. Dostęp do niej otrzymają tylko zarejestrowani użytkownicy strony LiveNation.pl. Początek przedsprzedaży w środę, 24 października o 10:00. Akcja potrwa do godziny 18:00 w czwartek. Ogólna sprzedaż biletów na Impact Festival 2019 w cenie od 230 zł rozpocznie się w piątek, 26 października, od 10:00 na LiveNation.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA