REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zagrała Harley Quinn i Elżbietę I, zaraz wcieli się w Barbie. Najlepsze filmy z Margot Robbie

Tę twarz zna cały świat. Na wielkim ekranie zadebiutowała jako Naomi Lapgalia w filmie "Wilk z Wall Street" i od tej pory kariera Margot Robbie sukcesywnie się rozwija. Doskonale radzi sobie zarówno w rolach głównych, jak i drugoplanowych, a jej aktorski kunszt doceniło wielu wybitnych reżyserów. Na planach filmowych współpracowała nie tylko z Leonardo DiCaprio, ale również z Bradem Pittem, Martinem Freemanem, Jaredem Leto. Wybieramy 10 najlepszych produkcji z Margot Robbie.

11.04.2023
19:44
margot robbie top 10 filmow
REKLAMA

Margot Robbie to jedna z bardziej uniwersalnych aktorek w przemyśle filmowych, dla której, wydawać by się mogło, żadna rola nie jest wyzwaniem. Grała zarówno szaloną Harley Quinn w "Legionie samobójców: The Suicide Squad", jak i Sharon Tate w filmie Quentina Tarantino "Pewnego razu… w Hollywood". Zarówno w produkcji Tarantino, jak i w nominowanym do Oscara "Babilonie", u jej boku zagrał Brad Pitt. W "Marii, królowej Szkotów" wcieliła się w dystyngowaną królową Elżbietę I, a już niebawem na wielkich ekranach zabłyśnie w roli cukierkowej idolki małych dziewczynek - Barbie. Spośród filmów w aktorskim dorobku aktorki, wybraliśmy 10 najlepszych.

REKLAMA

Najlepsze filmy z Margot Robbie: 10. "Maria, królowa Szkotów" (2018)

"Maria, królowa Szkotów" to historia Marii Stuart, która w wieku 16 lat została królową Francji, a gdy dwa lata później owdowiała, odmówiła ponownego zamążpójścia i powróciła do Szkocji, zasiadając na należnym jej tronie. W tamtym czasie jednak zarówno Szkocja, jak i Anglia, były pod władaniem królowej Elżbiety I, co spowodowało, że obie kobiety zaczęły toczyć podstępna grę, której stawką była władza i niezależność, a ich poczynania zmieniły bieg historii.
W roli Elżbiety I wystąpiła Margot Robbie, natomiast w Marię Stuart wcieliła się Saoirse Ronan.

Film "Maria, królowa Szkotów" dostępny jest w serwisach Viaplay, Apple TV, Rakuten TV.

Zwiastun filmu "Maria, królowa Szkotów" (2018)

9. Focus (2015)

W filmie "Focus" Margot Robbie wciela się w Jess, początkującą oszustkę, która wdaje się w romans z Nickym, w tej roli Will Smith, doświadczonym mistrzem podstępu. Mężczyzna bierze Jess pod swoje skrzydła, przekazując jej tajniki swojego fachu. Gdy ich relacje stają się coraz bardziej zażyłe, Nick postanawia zerwać znajomość. Nieoczekiwanie oboje spotykają się trzy lata później, gdy Jess jako zawodowa femme fatale pojawia się w miejscu, gdzie Nicky planuje wykonać swój najbardziej niebezpieczny numer.

Film "Focus" dostępny jest w serwisach Apple TV, Netflix, Rakuten TV, Player, CHILI.

Zwiastun filmu "Focus" (2015)

8. Gorący temat (2019)

Film "Gorący temat" przedstawia realia kobiet pracujących w zawodzie dziennikarskim, a konkretnie w jednej z największych telewizji informacyjnych The Fox News. Dziennikarki przechodzą koszmar - są obiektami niewybrednych żartów i aluzji, których autorem jest ich despotyczny szef Roger Ailes. Nie brak im także erotycznych propozycji nie do odrzucenia. Trzy kobiety w końcu decydują się powiedzieć "dość". Spotka się to ze sprzeciwem szefa, który dysponuje nie tylko ogromnymi pieniędzmi i władzą, ale również kontaktami w polityce. Niespodziewanie walka dziennikarek zadecyduje o losach milionów kobiet na świecie.
W rolach głównych Charlize Theron, Nicole Kidman, Margot Robbie i John Lithgow.

Film "Gorący temat" dostępny jest w serwisach Cineman, Rakuten TV, TVP VOD, Play Now, Canal+.

Zwiastun filmu "Gorący temat" (2019)

7. Żegnaj Christopher Robin (2017)

Kubusia Puchatka, puchatego misia kochającego miodek, znają wszyscy. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak doszło do tego, że myśli autora, A.A. Milne’a, zostały przelane na papier i urzeczywistnione. Film "Żegnaj Christopher Robin" to opowieść o relacji łączącej autora "Kubusia Puchatka" oraz jego syna Christophera Robina. Milne, zainspirowany zabawkami swojego syna, tworzy bajkowy świat Kubusia Puchatka, co przynosi mu niemal natychmiastową sławę. Popularność ma jednak swoją cenę, a tą zapłacić musi zarówno pisarz, jak i jego żona Daphne oraz synek.
W rolach głównych Domnhall Gleeson, Margot Robbie, Will Tilston, Kelly Macdonald i Stephen Campbell Moore.

Film "Żegnaj Christopher Robin" dostępny jest w serwisach Disney+, Apple TV, Rakuten TV, Canal+.

Zwiastun filmu "Żegnaj Christopher Robin" (2017)

6. Czas na miłość (2013)

Film "Czas na miłość" opowiada on o podróżach w czasie, które odbywa Tim, aby zmienić to, co się wydarzyło oraz dzieje się obecnie w jego życiu. Swojej fantastycznej umiejętności używa, gdy poznaje uroczą Mary. Tim zrobi wszystko, aby nowa relacja okazała się być tą jedyną i idealną. Nie wszystko jednak uda mu się doprowadzić do perfekcji i nie będzie to takie proste, jak mogłoby się wydawać.
W rolach głównych m.in. Rachel McAddams, Domhnall Gleeson, Bill Nighy i Margot Robbie.

Film "Czas na miłość" dostępny jest w serwisach Apple TV, Netflix, SkyShowtime, Rakuten TV.

Zwiastun filmu "Czas na miłość" (2013)

5. Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)

Superzłoczyńcy świata powracają i od razu zostają wysłani na odległą wyspę Corto Maltese. Bloodsport, Peacemaker, King Shark i Harley Quinn, wyposażeni w zaawansowaną technologicznie broń, będą musieli odszukać i zniszczyć wrogów na wyspie. Ukrywającą się w dżungli grupę łotrów może ujarzmić jedynie towarzyszący im pułkownik Rick Flag oraz rządowe implanty w uszach, które każde posunięcie zdradzają Amandzie Waller. Jeden nieopatrzny ruch kosztuje ich życie.
W rolach głównych Margot Robbie, Idris Elba, John Cena, Joel Kinnaman, Viola Davis, Sylvester Stallone, Jai Courtney, Peter Capaldi I David Dastmalchian.

FIlm "Legion samobójców: The Suicide Sqad" dostępny jest w serwisach HBO Max, Apple TV, Rakuten TV, Player, Canal+, CHILI.

Zwiastun filmu "Legion samobójców: The Suicide Squad" (2021)

4. Pewnego razu w... Hollywood (2019)

Film "Pewnego razu… w Hollywood" skupia się na historii Ricka Daltona, niegdyś popularnego aktora, grającego w telewizyjnych westernach, który teraz próbuje wrócić na szczyt oraz jego przyjaciela i wiernego dublera Cliffa Bootha. W tle rysuje się obraz Los Angeles pod koniec lat 60., czyli zmierzch epoki klasycznego Hollywood. Poruszone zostają także wątki hipisowskiego ruchu z Charlesem Mansonem na czele oraz Sharon Tate, żony Romana Polańskiego, który właśnie osiągnął sukces po filmie "Dziecko Rosemary".
W rolach głównych wystąpili Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie i Al Pacino.

Film "Pewnego razu w... Hollywood" dostępny jest w serwisach Apple TV, Rakuten TV, Play Now, Canal+, Loomi, CHILI.

Zwiastun filmu "Pewnego razu... w Hollywood" (2019)

3. Wilk z Wall Street (2013)

Film "Wilk z Wall Street" w reżyserii Martina Scorsese to historia Jordana Belforta, złotego dziecka świata amerykańskich finansów. Zarabiający tysiące dolarów na minutę, Belfort wydawał pieniądze szybciej niż je zdobywał - roztrwaniał je na luksusowe jachty, piękne kobiety i różnego rodzaju narkotyki. Oszukując klientów firmy, piął się po szczeblach kariery, zdobywając władzę, sukces i poczucie bezkarności. Jordan prowadzi beztroskie życie do czasu, gdy agent FBI Patrick Denham, który zajmuje się tropieniem oszustów finansowych, zaczyna interesować się poczynaniami Belforta.
W rolach głównych Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Margot Robbie i Kyle Chandler.

Film "Wilk z Wall Street" dostępny jest w serwisach Viaplay, Cineman, Rakuten TV, Player, TVP VOD, Play Now, Canal+.

Zwiastun filmu "Wilk z Wall Street" (2013)

2. Babilon (2022)

Akcja filmu "Babilon" rozgrywa się w Los Angeles pod koniec lat 20. XX wieku. Śledzi losy postaci, które są świadkami ewolucji od niemego do dźwiękowego filmu w Hollywood. Podczas gdy na pierwszym planie obecni są bohaterowie, którzy za wszelką cenę próbują utrzymać się na szczycie, wokół nich zobrazowana zostaje deprawacja epoki wczesnego Hollywood, która w tym czasie kryje się za blichtrem i przepychem. "Babilon" w reżyserii Damiena Chazelle został nominowany do Oscara w trzech kategoriach.
W obsadzie znaleźli się m.in. Brad Pitt, Margot Robbie, Diego Calva, Jean Smart i Tobey Maguire.

Film "Babilon" dostępny jest w serwisach Apple TV, Rakuten TV, Player.

Zwiastun filmu "Babilon" (2022)

1. Jestem najlepsza. Ja, Tonya (2017)

W filmie "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" Margot Robbie wcieliła się w rolę tytułowej zawodniczki łyżwiarstwa figurowego - Tonyi Harding. Pretendentka do olimpijskiego medalu znana była ze swoich kontrowersyjnych zachowań i trudnego charakteru, dlatego, gdy w 1994 roku Nancy Kerrigan, jedna z łyżwiarek została brutalnie napadnięta, pojawiły się doniesienia, jakoby to bliscy Harding stali za napadem na konkurentkę kobiety. Film skupia się głównie na losach Tonyi Harding z jednym z największych skandali w historii amerykańskiego łyżwiarstwa w tle.

REKLAMA

Film "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" dostępny jest w serwisach Cineman, Play Now, Canal+, CHILI.

Zwiastun filmu "Jestem najlepsza. Ja Tonya" (2017)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA