REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Top 9 najlepiej ubranych horrorowych morderców

Slasherowi mordercy nigdy nie byliby tacy… „cool”, gdyby nie ich maski i stroje. Każdy poczciwy psychol wymachujący nożem, maczetą czy piłą spalinową potrzebuje „dobrze” wyglądać, musi mieć ten look, o którym vlogerki/blogerki/szafiarki gadają godzinami. Tak się składa jednak, że wiele szwarccharakterów nie wie jak się porządnie ubrać, na szczęście są i tacy, którzy zdają sobie sprawę, że „jak cię widzą, tak cię piszą” i przywdziewają odpowiednie stroje na wyjątkowe okazje – czyli mordowanie niewinnych (przeważnie głupich) ofiar.

28.08.2014
18:33
Top 9 najlepiej ubranych horrorowych morderców
REKLAMA

9. Child's Play - Chucky

REKLAMA
chucky

Gustowne ogrodniczki i kolorowy sweterek, to uniwersalny outfit, który zawsze będzie trendy. Chucky wie w czym wygląda dobrze i wykorzystuje ten fakt za każdym razem. Krew ofiar tylko dodaje uroku Chucky'emu i idealnie komponuje się z kolorem sweterka.

8. Friday the 13th - Pamela Voorhees

pamela voorhees

Muszę być ostrożnym, bo przecież rozmawiamy o mamie Jasona, więc jestem zobligowany przyznać, że jasny sweterek pani Voorhees jest całkiem klawy. W zimne wieczory nadaje się idealnie do zbryzgania krwią ścian domków letnich i pasuje do jasnych włosów pani Voorhees.

7. Trick ‘r Treat - Sam

pumpkinhead

Dzieci w horrorach zawsze mnie przerażały najbardziej. Połączenie niewinności dziecka i instynktu mordercy jest zabójczą mieszanką. W przypadku "Trick ‘r Treat" dochodzi jeszcze element worka na głowie z guzikami zamiast oczu. Worek na głowie to połowa sukcesu Sama (naszego morderczego bohatera), na uwagę zasługuje również pomarańczowy, rzucający się w oczy strój i worek na słodycze. Sam dzięki swojemu niewinnemu wyglądowi, w noc Halloween zyskuje na efekcie zaskoczenia, gdy niespodziewająca się nic ofiara wpuści go do swojego domu. Co więcej, płócienne worki robią prawdziwą furorę (szczególnie u dzieci - "The Orphanage"), ponieważ są tanie, łatwo je wykonać i odpowiednie wykonane mogą budzić grozę nawet u prawdziwych macho. 

6. The Hills Run Red – Babyface

babyface

„The Hills Run Red” („Krwawe wzgórza”) to nie jest film, który mógłbym komukolwiek polecić. Słabo napisany i mało straszny horror, średnia rozrywka dla fanów tego gatunku, ale jeżeli wziąć pod uwagę filmowego zabójcę, czyli Babyface, „The Hills Run Red” musiało znaleźć się na liście. W tym przypadku maska służy zakryciu obrzydliwej gęby oprawcy, który do swojego ekwipunku dołącza siekierę oraz czerwoną bluzę. Biała maska wzorowana na twarzy małego dziecka spełnia swoją rolę, potęguje strach u ofiar, a jednocześnie chroni widza przed oglądaniem zniekształconej, wyjątkowo brzydkiej twarzy. Czerwona bluza z kapturem jest trochę passé, ale przynajmniej pasuje do koloru siekiery i bryzgającej juchy z ludzkich tętnic.

5. The Ring - Samara

samara

Biała sukieneczka i czarne (zadbane) długie włosy, boski look pasujący na każdą okazję! Można swobodnie wyjść z telewizora, ze studni, strój jest przewiewny i zawsze cool. Oczywiście ze względu na brudzący kolor ten outfit bywa czasami niepraktyczny, ale kto by się tym przejmował, najważniejsze jest bycie trendy.

4. It - Pennywise

pennywise

Pennywise - bohater "It" - jest stały w swoim wyborze stroju do mordowania dzieci i to mi się podoba. Jak już chce się być znanym, to warto zadbać o rozpoznawalny i rzucający się w oczy wygląd, a klownowe przebranko Pennywise'a sprawdza się w tym doskonale. Dodatkowo strój oddaje charakter postaci, co daje spójny obraz naszego bohatera. Brawo Pennywise.

3. American Psycho - Patrick Bateman

patrick bateman

Nikt nie morduje z większą klasą niż Patrick Bateman, zawsze elegancko i na czasie. Ciemny garnitur, czerwony krawat i niebieska koszula, to połączenie sprawdzające się idealnie w sytuacji, kiedy chce się być znanym seryjnym mordercą. Taki strój pasuje do każdego rodzaju broni, noży, pił i siekier. W razie gdyby jednak trochę żal było pobrudzić nową marynarkę, zawsze można przywdziać roboczy strój ochronny.

2. Scream - Ghostface

ghostface

Czerń będzie zawsze dobrze wyglądać, szczególnie w nocy, gdy chce się przemknąć po kryjomu pod domem przyszłej ofiary. Również pomaga, gdy nie chce się pokazywać swojej tuszy - wiadomo, czerń wyszczupla. Ghostface zdaje sobie doskonale z tego sprawę i wie, że najlepszy dodatkiem do takiego stroju będzie biała maska, która idealnie kontrastuje z czarnym outfitem.

1. Seria Friday the 13th - Jason Voorhees

REKLAMA
jason voorhees

Jason mimo upływu 30 lat, wciąż wygląda bardzo dobrze. Maska hokejowa idealnie pasuje do jego maczety i hipsterskiego stroju. Ten niesamowity look Jasona jest popularny cały czas i przychodzi od razu na myśl, gdy ktoś rzuci hasło "seryjny morderca". Jason zawsze wyznawał minimalistyczne i praktyczne podejście w kwestii ubierania, dlatego nie zobaczymy u niego zbędnych dodatków. Prosta koszula i kurtka zawsze będą dobrze wyglądać, a zamierzony efekt podniszczonych ubrań, nadaje całości szyku. Ponadto, Jason może spokojnie wycierać zakrwawioną maczetę o swoje ciuchy, a i tak nikt nie zaważy plam.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA