REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Top 5 najlepszych nowych kawałków z serwisów streamingowych, #41: Dawid Podsiadło, Lady Gaga i inni

Niewiele nowych wydawnictw muzycznych z mojej bajki w tym tygodniu, ale za to jedna nowość wystarcza mi, by jednak uznać go za udany. Dwa słowa: Thom Yorke wystarczą.

07.10.2018
12:05
Top 5 najlepszych nowych kawałków z serwisów streamingowych, #41: Dawid Podsiadło, Lady Gaga i inni
REKLAMA
REKLAMA

Thom Yorke - Has Ended

26 października ukaże się remake słynnego horroru „Suspiria”, do którego muzykę napisał jeden z moich wybitnie ulubionych artystów muzycznych, Thom Yorke. Tego samego dnia ukaże się ów soundtrack. Z niego Thom wypuścił właśnie drugą zapowiedź, po znakomitym „Suspirium”. „Has Ended” jest mocno eksperymentalnym numerem - sporo tu psychodelii, elektroniki i synth-rocka. Niesamowicie brzmi przetworzony do granic możliwości głos Thoma. Cieszy mnie, że soundtrack nie będzie czysto instrumentalny, skoro już dwa utwory, które z niego znamy, są śpiewane.

Dawid Podsiadło - Nie ma fal

Niewielu jest polskich wokalistów, których lubię i cenię. Zdecydowanie do tego nielicznego grona należy Dawid Podsiadło. Drugi singiel z zapowiadanej na 19 października premiery albumu „Małomiasteczkowy” to ciekawy, taneczno-rockowy utwór. To duża sztuka zrobić piosenkę, która broni się zarówno swoją oryginalnością, ambicją, jak i ciągłym miejscem na radiowych playlistach.

Lady Gaga, Bradley Cooper - I’ll Never Love Again

Nie jestem przesadnym fanem Lady Gagi, by wręcz nie powiedzieć, że tej artystki nie lubię, a tu proszę - wydała kapitalny song, w którym pokazuje potężne warunki wokalne, którymi dysponuje. Niech nikogo ten duet w nazwie nie zmyli - aktora Bradleya Coopera w tym utworze niewiele. „I’ll Never Love Again” spokojnie może kandydować do wyścigu o balladę roku.

Vok - Night & Day

Już kiedyś w moich przeglądach muzycznych polecałem islandzką indie-popową grupę Vok. Jeśli ktoś nie złapał jeszcze bakcyla, to teraz ma dobrą okazję - „Night and Day”, czyli singiel z zapowiadanej na początek 2019 r. płyty to znakomity, elektroniczny numer, który wpada w ucho od pierwszego przesłuchania. Ależ w tej Islandii mają ciekawych artystów. Niby mały kraj, a ile wspaniałej muzyki rozrywkowej dostarcza.

Marble Sounds - Speeches

REKLAMA

Na koniec nie totalna nowość, bo utwór pochodzący z płyty wydanej 21 września. Jakoś „The Advice To Travel Light” przeoczyłem w tygodniu premiery, mimo iż kapelę Marble Sounds rozpoznawałem wcześniej. Od czego jednak jest znakomita inteligentna playlista Spotify „Odkryj w tym tygodniu”. To właśnie ona zapodała mi utwór „Speeches”, który z miejsca wpadł mi w ucho na tyle, że katuję całą płytę od tygodnia. Bardzo to przyjemna porcja indie-rockowej muzyki. „Speeches” powinno was do tego przekonać.

PS. Poprzednie teksty z cyklu Top 5 tutaj. Warto też zerknąć na playlistę Spider’s Web Music (tworzoną przez Czytelnika Spider’s Web), która uzupełniana jest o utwory z kolejnych przeglądów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA