REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Te seriale najbardziej kręciły Polaków w 2017 roku

O tym, że Polacy kochają seriale nikogo nie trzeba przekonywać. Rodacy dają się wciągać w rozmaite historie fikcyjnych postaci, których losy angażują ich bez opamiętania. Co ciekawe, największym zainteresowaniem cieszą się nie tylko rodzime produkcje, prym wciąż wiodą tureckie telenowele. 

13.12.2017
16:23
TOP 10 seriali najczęściej wyszukiwanych przez Polaków
REKLAMA
REKLAMA

Google Trends co roku podsumowuje listy najczęściej wyszukiwanych i cieszących się ogromnym zainteresowaniem seriali na całym świecie. Ranking nie ominął również Polski, gdzie na kluczowych pozycjach uplasowały się rozmaite produkcje. TOP 10 to lista tworzona w oparciu o hasła, które zyskały popularność w porównaniu z 2016 rokiem.

Miejsce 10: Sekrety ojca

To turecki serial obyczajowy, skupiający się na problemach życiowych bogatego biznesmena Kemala İpekç. Mężczyzna to z pozoru przykładny i kochający mąż oraz ojciec dwójki dzieci. Na jaw wychodzą jednak niepokojące fakty, iż główny bohater prowadzi podwójne życie. Jego drugą wybranką jest miłość z czasów szkolnych, z którą także ma dwójkę potomstwa. Mężczyzna musi sprostać problemom i dokonać wyboru, z którą rodziną powinien zostać.

Miejsce 9: Cena miłości

Jest to kolejna produkcja turecka, która zainteresowała rodaków. Cena miłości to opowieść - jak można się domyślić - pełna miłosnych zawirowań i życiowych komplikacji. Główna bohaterka zostaje zdradzona przez narzeczonego, który spędza noc z jej najbliższą przyjaciółką. Po rozstaniu dziewczyna trafia w ręce przywódcy rodu Baldarów, wobec którego rodzina ma inne plany niż romans z główną bohaterką.

Miejsce 8: Belle Epoque

Serial emitowany na antenie stacji TVN może poszczycić się dobrą kampanią reklamową, której zwiastuny okazały się być lepsze niż sama historia. Belle Epoque można przypisać do seriali z gatunku kryminalno-kostiumowych. Główny bohater powraca do miasta, by rozwikłać zagadkę z przeszłości. Szybko jednak okazuje się, że jego zdolności dedukcyjne mogą przydać się miejscowemu wymiarowi sprawiedliwości. Wielkie nadzieje i pompatyczna promocja nie wystarczyły by przykryć niedopracowanie fabularne i scenograficzne serialu.

Miejsce 7: 13 reasons why

Produkcja Netfliksa, która skierowana jest głównie do nastolatków, również wzbudziła zainteresowanie na gruncie polskim. Historia dziewczyny, która popełnia samobójstwo i na pozostawionych przez siebie nagraniach wyjaśnia przyczyny tegoż zdarzenia wywołała wiele kontrowersji. W przygotowaniu jest już drugi sezon serial, który w przyszłym woku obejrzymy na wspomnianej platformie VOD.

Miejsce 6: Riverdale

Amerykańska produkcja oparta o serię komiksów dostępna w serwisie Netflix. To opowieść o sekretach skrywanych przez mieszkańców miasteczka, w którym dochodzi do zniknięcia nastolatka. Popularność serialu nie dziwi – Netflix z każdym dniem zdobywa sobie rzeszę fanów w Polsce, w tyle zostawiając konkurencję.

Miejsce 5: Grzech Fatmagul

Turcja zdominowała polski rynek, wypuszczając liczne pozycje serialowe o melodramatycznym charakterze. W Grzechu Fatmagul mamy to samo, co wszędzie - skomplikowaną fabułę, miłości, zdrady i rozterki życiowe bohaterów. Cała akcja zawiązuje się jednak dość nietypowo, podejmując kontrowersyjny temat - główna bohaterka zostaje zgwałcona, a jej oprawcy mają nadzieję, że sprawa nie wyjdzie na jaw.

Miejsce 4: Elif

Ponownie zainteresowanie Polaków przyciągnęła turecka telenowela. Miłość bohaterów jest uczuciem zakazanym. Sprawa komplikuje się, kiedy bohaterka zachodzi w ciąże. Młodzi zmuszeni są do życia w niechcianych związkach. Dziecko pary, Elif, zostaje sprzedane przez okruytnego ojczyma. Serial ukazuje perypetie matki, która zrobi wszystko by odnaleźć potomstwo.

Miejsce 3: Diagnoza

Kolejna propozycja od TVN-u, tym razem nieco bardziej udana. Polacy uwielbiają seriale z medycznym tłem, w tym przypadku nie jest inaczej. Anna wraca do Polski, by zawalczyć o swoje dzieci. Kobieta ulega jednak wypadkowi, co w konsekwencji prowadzi do amnezji. Bohaterka próbuje dociec prawdy i dowiedzieć się, kim jest.

Miejsce 2: Tylko z tobą

Nie jest to zaskoczeniem – serial to kolejna na liście pozycja turecka, wzbudzająca zainteresowanie widzów. W wyniku kłótni małżeńskiej żona głównego bohatera zapada w śpiączkę. W tym samym czasie jej mąż wplątuje się w romans z pokojówką. W dniu ich zaślubin, żona odzyskuje przytomność i zaczyna się wartka akcja.

Miejsce 1: Ucho prezesa

REKLAMA

Polityczny serial zdobył serca Polaków ogromnym poczuciem humoru i dystansem. To satyra na obecne rządy partii politycznej. Widzów przyciąga świetnym aktorstwem i żartami sytuacyjnymi. Serial jest dostępny na platformie Showmax i w serwisie YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA