REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

TOP miłosne sceny na wielkim ekranie. Zauroczenie, romans i seks

Dobre sceny miłosne w filmach potrafią chwycić za serce. Oglądając wielką miłość lub emocjonujący romans na ekranie, sami nieraz czujemy motyle w brzuchu. Widzimy siebie na miejscu bohaterów i chcemy, aby te miłosne uniesienia odbywały się z naszym udziałem. Nie muszą być nudne i ckliwe, chodzi o to, by poruszały w nas jakąś nutę... Jaką? Sami oceńcie. Przed wami TOP miłosne sceny w filmach. Część z nich jest wzruszająca, część nieco zabawna, a jeszcze inne mają w sobie trochę erotyki.

14.02.2014
21:21
TOP miłosne sceny w filmach
REKLAMA

1. Śniadanie u Tiffany'ego

REKLAMA
śniadanie u tiffany’ego

Jeden z najlepszych filmów z udziałem Audrey Hepburn zaraz obok "Rzymskich wakacji" oraz "Zabawnej Buzi" i jeden z najlepszych filmów w ogóle. Komediodramat z brylantami, kotem, trudną historią i piękną Holly Golightly  z przeszłością. Finałowa scena jest chyba jedną z najpopularniejszych scen miłosnych w filmach czarno-białego ekranu. Deszczowy pocałunek, ogniste przyciąganie, wielka miłość...

2. Spider-Man

Spiderman-Kiss

Film z sympatycznym wątkiem miłosnym w tle, wzbogacającym fabułę. Peter Parker alias Spider-Man jest zakochany w dziewczynie z sąsiedztwa, Mary Jane Watson. Nieśmiały i przeciętny Peter nie potrafi zaimponować swojej koleżance, jednak kiedy zostaje Człowiekiem-Pająkiem sytuacja diametralnie się zmienia. Pod czerwono-niebieskim kostiumem jest pewny siebie, spontaniczny i śmiały. Potrafi pojawić się znikąd, zawisnąć do góry nogami, czyniąc tym samym scenę pocałunku jedną z niezapomnianych.

3. Dziewięć i pół tygodnia

dziewieć i pół tygodnia

Mocno erotyczne sceny miłości, pożądania, seksu. Choć Kim Basinger dostała za rolę w tym filmie nominację do Nagrody Złota Malina, sceny jej zbliżeń i tańca erotycznego należą chyba do jednych z najbardziej zapamiętanych (podobnie jak sceny z Sharon Stone i Michaelem Douglasem w "Nagim instynkcie"). Lód rozpuszczający się na brzuchu, seksowna bielizna... to prawie klasyka.

4. Holiday

holiday

Kto powiedział, że scena z dwójką dzieciaków nie może być romantyczna? Na pewno nie film "Holiday"! Cudowna chwila, w której Jude Law i Cameron Diaz chowają się w tajemniczym kąciku razem z dwiema małymi dziewczynkami jest jedną z najbardziej rozczulających w tym filmie i nie tylko. Historia ojca, który samotnie wychowuje swe córki i też chce mieć szansę na nową miłość porusza i sprawia, że po prostu ciepło robi się na serduchu.

5. Cztery wesela i pogrzeb

cztery wesela i pogrzeb

Deszcz ma w sobie coś z magii. Kolejna scena skąpana w wielkiej ulewie i tym samym następna para zakochanych. On postanawia, że spróbuje być z nią pomimo swojego lekkiego usposobienia i dotychczasowego trybu życia. Ona postanawia dać mu szansę, mimo początkowego odrzucenia. Wspaniała scena i genialny film, który bawi, wzrusza i zostaje w pamięci na zawsze. Obejrzałam nieskończoną ilość razy.

6. Titanic

kate-winslet-leonardo-di-caprio-titanic-

Nie, nie będzie to ta scena, podczas której stoją na dziobie statku, a on trzyma ją w talii, kiedy się całują. Najbardziej erotyczną i zmysłową sceną w "Titanicu" jest chwila, kiedy Jack rysuje portret Rose. Zresztą główna bohaterka tego filmu po kilkudziesięciu latach od zatonięcia statku, twierdziła tak samo - to były najbardziej śmiałe chwile w jej dotychczasowym życiu.

7. Nigdy w życiu!

Nigdy w zyciu! komedia, Polska 2004

Tak. Znowu deszcz i moknący oni. On wyjeżdża, ona postanawia złapać go przed odlotem. Spotykają się na moście - jej nie chce dalej pojechać samochód, on wraca, bo nie może bez niej żyć. Biegną do siebie i wszystko staje się jasne, wszelkie nieporozumienia ustępują miłości. Uwielbiam ten film, bo Stenka jest boska!

8. Pamiętnik

The-Notebook-Kiss-in-the-Rain

Nie wiem, o co chodzi, ale w tej scenie również leje jak z cebra. Noah i Allie spotykają się po latach rozłąki. Kobieta zarzuca mu milczenie, on mówi jej, że codziennie konsekwentnie pisał do niej listy, które - jak się okazuje - przechwytywała jej matka. Dramatyczna, piękna scena połączenia pary kochanków, których rozdzielić nie potrafił status społeczny, rodzice i inny mężczyzna.

9. Romeo i Julia

romeo i julia

Scena, w której Julia zza akwarium przygląda się Romeo jest chyba jedną z najlepszych w tym filmie. Romantyczna, dyskretna, przypominająca spotkanie oczu zza półek na książki. Choć sam film nie należy do moich ulubionych, ta scena na pewno powinna znaleźć się w pierwszej dziesiątce najlepszych ujęć miłosnych.

10. Lekarstwo na miłość

REKLAMA
lekarstwo na milosc

Cudowna scena, w której Joanna, kreowana przez Kalinę Jędrusik postanawia zagrać na nosie swojemu ukochanemu i być niemoralna z innym. Zabawna, figlarna i uwodzicielska niczym główna bohaterka filmu nakręconego na podstawie powieści "Klin" autorstwa Joanny Chmielewskiej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA